додому благоустрій “Тернопільводоканал” промиває мережі і запроваджує новітні технології

“Тернопільводоканал” промиває мережі і запроваджує новітні технології

727

Через якість – до економії. "Тернопільводоканал" впевнено запроваджує у своїй роботі новітні технології. Робота цілої системи водопровідних мереж починається з найменших деталей, кажуть комунальники. Про їх якість сьогодні говорили представники українських водоканалів. Семінар провели у Тернополі. На зустріч запросили і представників австрійського заводу-виробника запірної арматури, з яким вже не перший рік працюють комунальники.

Старі засувки у водопровідних мережах міста потрохи відслужують своє. Тримали десятки років, нині, буває, підводять, кажуть водоканалівці.

Лідія Осіп, майстер водопровідно-каналізаційних мереж КП "Тернопільводоканал": "На цьому мікрорайоні ми не міняли ще запірної арматури, вона вже більше 20 років".

Більшості тернополян поняття "запірна арматура" не знайоме, на відміну від незручностей, які через її несправність виникають.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Наприклад, виникає аварія на вуличній мережі якоїсь конкретної вулиці. Для того, щоб ліквідувати аварію, ми повинні перекрити мережу з одного боку від неї, з іншого. Відповідно кілька будинків залишаються без води, або один-два, якщо близько знаходитьсся запірна арматура. І тоді випускаємо воду з мережі і проводимо ремонт. Якщо не працює запірна арматура, нам треба пробувати перекривати далі засувку, та ще може не праювати, тоді далі. І в результаті непоодинокі були випадки, коли для локалізації аварії на одній вулиці перекривався від водопостачання цілий мікрорайон". 

Якісна запірна арматура – іноземного виробництва і дорога. Інколи дорожча в рази від вітчизняної. Проте між кількістю і якістю вибирати не доводиться. Вже четвертий рік тернопільські водоканалівці міняють старі засувки на нові австрійські. Гарантія на них – 10 років. В той час як на старі в свій час вітчизняний виробник давав рік-два.

Віктор Ріб, представник австрійського арматурного заводу: "Протягом цих 10 років завод несе відповідальність, гарантію на дану арматуру. Звичайно тут розглядається якість води, її експлуатація, але не це визначальне. Якщо водоканал звернувся на завод, то завод повинен моментально прийняти рішення. Спочатку ми міняємо терміново нашу арматуру, засувку на іншу засувку, а вже потім з'ясовуємо чия це вина".

Австрійською якістю і сервісом водоканалівці задоволені. Починали з кількох штук в рік, тепер встановлюють і до сотні таких засувок.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "В період, коли ми відчуваємо серйозну нестачу коштів, ми недостатньо виділяємо грошей. В основному заміну запірної арматури ми проводимо в період планових зупинок насосних станцій і промивання мереж. В середньому йде десь до 100 тисяч грн, деколи до 200 тис".

Поділитися власним досвідом і перейняти чужий до Тернополя приїхали представники майже десятка українських водоканалів. Роботу місцевих комунальників відзначають.

Володимир Ботнарь, головний інженер КП "Чернівціводоканал": "Нам подобається те, що сьогодні вони вже активно працюють з обліком. Головне в роботі водоканалу – облік того, що ми подаємо населенню: вода, скільки кубів, за що треба заплатити.  Сьогодні вони молодці, далеко пішли, ставлять прибудинкові прибори обліку, так як вимагає Національна комісія. Розділеннія відповідальності: водоканал, ЖЕКи, населення і хто там є".

Крім прийняття стратегічних рішень, водоканалівці сьогодні активно працюють – промивають міські водопровідні мережі. До кінця доби обіцяють повернути воду в оселі тернополян.