додому здоров'я Тернопільські медики вчаться боротися з лихоманкою Ебола

Тернопільські медики вчаться боротися з лихоманкою Ебола

900

vlcsnap-2014-11-05-16h13m39s246Обізнаний – значить озброєний. Тернопільські медики вчаться боротися з лихоманкою Ебола. Тренування провели сьогодні в головному управлінні Держсанепідслужби у Тернопільській області.

Спеціальні костюми, дезинфекційна камера – так виглядає боротьба з вірусом Ебола у вогнищі хвороби і, дякувати Богу, боротьба навчальна. Сьогодні тренувальне занняття відбулось на базі обласної Держсанепідслужби. На озброєнні у наших епідеміологів – пересувна дезинфекційна камера і спеціальні протичумні костюми.

Лихоманка Ебола дуже підступна, тому вимагає особливих заходів від медиків. Усі речі хворого, а також одяг і прилади лікаря мають бути продезинфіковані.

Існують особливі правила, як одягатися медику і не менш важливе переодягання після контакту із хворим. Найменша помилка може коштувати життя.

– Хвороба надзвичайно дуже серйозна і контакгіозна, заразна. Вживаються всі необхідні засоби, щоб не допустити зараження самого медичного персоналу, – пояснює директор Державної установи “Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Степан Дністрян.

Медики кажуть, екіпірування у них є, проте у планах – поповнити набір протичумних костюмів ще сучаснішими.

– Звичайно, це все коштує грошей. Ми стараємося, щоб було все. Дещо вже було, бо у нас є лабораторія особливо небезпечних інфекцій, і ті ж костюми вже були. Але ви розумієте, що все міняється і вимоги, бо ми маємо костюми ще старого взірця, класичні, а закупляємо ще новіші, – говорить начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.


Аналізи на Ебола у Тернополі не проводять, усі зібрані матеріали відправляють у Київ. Медики коментують, в обласну санепідслужбу повідомлення про підозру на Ебола не надходили. Навіть якщо хвороба потрапить до нас, зустріти її обіцяють у всеозброєнні, тому проводять такі тренування. Робота епідемічних бригад має бути добре злагодженою.

– Будемо імітувати, показувати практичне заняття, як правильно проводити дезинфекцію у вогнищі, у даному випадку це у домашньому вогнищі, де виявлений хворий. Як правильно одягатися, якими дезинфіктантами, якими концентраціями користуватися і так далі. Після як правильно вийти з цього вогнища, як транспортувати хворого, – каже Степан Дністрян.