Тернопільські медики готуються до надзвичайних ситуацій та можливого введення воєнного стану. Надавати домедичну допомогу тернополянам в екстенних умовах та керувати мобільними пунктами готується спеціально створений загін "Білі берети". Зараз це 8 чоловіків-лікарів, які тренуються на базі медуніверситету. Працювати готові безкоштовно, проте загону потрібні гроші на спорядження. Організатори просять тернополян підтримати проект матеріально.
Молодий тернопільський медик Андрій Салагорник більше двох місяців працював у мобільній бригаді швидкої допомоги на столичному майдані під час "Революції Гідності". Що таке екстремальні умови роботи під час бойових дій знає не з чуток. Тому сьогодні він серед тих, хто готовий першим в разі потреби рятувати тернополян – в загоні "Білі берети".
– В цей загін набрали працюючих лікарів з вищою медичною освітою. Зараз нас 8 чоловік, які проходять навчання на базі медуніверситету по медико-тактичній підготовці, – розказує голова формування медичного загону "Білі берети" Андрій Салагорник.
Тренування триватимуть місяць, у післяробочий час. Частина навчань пройде на полігоні, з бронетранспортером. Зрешто,ю кожен з медиків має не лише навчитись надавати домедичну допомогу в надзвичайних ситуаціях, масових заворушеннях чи бойових діях, а й в умовах воєнного стану керувати мобільними пунктами, які діятимуть у школах.
Проте ті, хто допомагатиме людям, мають бути і самі добре захищеними. Тому основна потреба нині – спорядження. Спеціально для наших медиків розробили універсальні медико-тактичні бронежилети, які поєднують кишені для озброєння і медикаментів. Грошей на екіпірування загону немає.
– Бронежилет 5-го класу, який буде тримати автомат Калашникова, в районі 1,5 тис. грн… Стальна каска не підходить, бо вона не тримає автомат, а кевларова каска десь 300 дол. в інтернеті є, тобто в Україні їх важко познаходити в продажі. Потрібні також окуляри тактичні, щитки на коліна, – каже Андрій Салагорник.
Крім цього медикам потрібна форма. Збір грошей – одноразовий, кажуть організатори проекту. Адже ні на медикаменти, ні на зарплату їх не витратять. Усі члени загону готові за потреби мобілізуватись першими і працювати безкоштовно. За громадською організацією "Файне місто" – соціальна робота. Її волонтери почнуть працювати вже у найближчі дні.
– Ми будемо мати опломбовані бокси, з якими наші волонтери будуть ходити і збирати кошти. І ми дуже розраховуємо на підтримку наших свідомих громадян, бо всі розуміють, що така нелегка ситуація, і це ще далеко не кінець. Вогнище тільки починає розгоратися, – говорить координатор соціального напрямку ГО "Молодіжного об'єднання "Файне місто" Аліна Дзюба.
Скриньки стоятимуть і в магазинах. Організатори розраховують на допомогу меценатів. Зголоситися просять і медиків, адже з 15-ти, які записались на навчання, прийшло лише восьмеро. Треба вдвічі більше.