додому Новини Тернопільська енциклопедія, або скорочено Тернопедія — нова онлайн-платформа про Тернопілля

Тернопільська енциклопедія, або скорочено Тернопедія — нова онлайн-платформа про Тернопілля

1513

Тернопільська енциклопедія, або скорочено Тернопедія — нова онлайн-платформа про Тернопілля. Донести інформацію  про видатних людей нашого краю та загалом про Тернопільщину – головна мета такого проекту. Його засновник журналіст та краєзнавець – Микола Василечко. 

Тернополянин Микола Василечко близько 17 років мріяв створити онлайн-платформу про своє місто. Лише наприкінці минулого року свою ідею йому вдалося втілити у життя.  “Тернопільська енциклопедія” – таку назву отримав його самостійний проект. Правда, сам засновник розповідає, роботи лише розпочалися.

– У Тернопільській енциклопедії буде максимум інформації про наш край, про Тернопільщину, про тернопільців, про людей, які тут жили, які тут працювали, які якимись іншим способом пов’язані з Тернопільщиною, – розповідає засновник платформи “Тернопільська енциклопедія” Микола Василечко.

Автор каже, що Тернопільська енциклопедія відрізняється від звичайної Вікіпедії, у якій теж міститься чимало інформації про Тернопільщину.

– На Вікіпедії багато про що не можна написати, тому що там є обмежені критерії значимості. Не все, що стосується місцевого рівня, є важливе для Вікіпедії. А на тернопільській енциклопедії я вважаю, що треба ширше описати про людей, про наших місцевих дослідників, істориків, митців. Тому що вони для нашого краю є знані, – каже Микола Василечко.

На такій платформі статті мають писатися в енциклопедичному стилі, але також простою для розуміння мовою. На сьогодні наповнення на сайті невелике, тому що для такої роботи потрібна певна команда людей – однодумців.

– Тернопільська енциклопедія радо запрошує всіх краєзнавців Тернопільщині до написання статей до енциклопедії. Можна зв’язатися з редакторами через інтернет, тому що реєстрація на енцикопедію поки що з дозволу адміністатора. Можна зв’язати безпосередньо через фейсбук, через електронну пошту долучатися, писати статті і надсилати, додавати їх в Тернопільську енциклопедію, – говорить Микола Василечко.