додому Головні Тернопільщина попрощалась із ректором медуніверситету Леонідом Ковальчуком

Тернопільщина попрощалась із ректором медуніверситету Леонідом Ковальчуком

658

vlcsnap-2014-10-03-17h27m06s246Тернопільщина попрощалась із заслуженим діячем науки і техніки України, ректором Тернопільського державного медичного університету, професором Леонідом Якимовичем Ковальчуком. Його серце перестало битись 1 жовтня цього року після важкої хвороби. Поховали науковця на Микулинецькому кладовищі. Колектив телекомпанії ТV-4 висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного.

Другий день в адмінкорпус медуніверситету на Майдані Волі безперервно сходяться сотні людей. На будівлі – чорні стрічки, від самого входу – вінки, квіти та свічки. Виш прощається зі своїм багаторічним керівником, членом-кореспондентом Національної Академії Медичних Наук України, заслуженим діячем науки і техніки України, професором Леонідом Якимовичем Ковальчуком. Його серце перестало битись 1 жовтня цього року внаслідок важкої хвороби. Для тисяч студентів і сотень викладачів це стало невимовною втратою.

– Я був представником студради. Він постійно запитував, які проблеми, вислуховував, старався допомогти, наскільки міг… Студраді також виділили певну кількість грошей для використання. Ці гроші були використані для поїздок на різні конференції, а студентам, які мають меншу можливість платити за навчання, ці гроші використовували, щоб компенсувати їм вартість навчання, – пригадує  студент 5 курсу ТДМУ ім. І. Горбачевського Ярослав.

Студенти згадують студентську літню школу, козацькі забави, практику у сільських амбулаторіях. Медуніверситет розбудував на Тернопільщині 5 сільських фапів, в яких практикувались майбутні лікарі, створив на базі обласної лікарні єдину донедавна в Україні Університетську лікарню. Внесок Леоніда Ковальчука за 17 років ректорства – неоціненний, кажуть його колеги.


– Університет став одним з кращих вузів в нашій державі, і це завдяки тому, що Леонід Якимович володів непересічним розумом. Він стимулював нас до плідної роботи і спільно з нами вирішував цілу низку питань, це і будівництво «Червоної калини, і відстоювання військової кафедри, яка залишилась в одному з трьох вузів в Україні, це і здобутки в організації навчального процесу, боротьби з корупцією, і ряд інших, тому це велика втрата для нашого університету. І для нас зараз головне, щоб ці надбання, які зробив Леонід Якимович, ми підтримували в нашому подальшому житті, – розповів  завкафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ ім. І. Горбачевського Арсен Гудима.

Поховали Леоніда Ковальчука на Микулинецькому кладовищі у Тернополі. Туди присутні на похороні рушили колоною.