додому суспільство Тернопільщина переходить на цифрове мовлення

Тернопільщина переходить на цифрове мовлення

577

Зараз у Тернопільській області працюють 75 суб'єктів інформаційної діяльності, які є власниками 100 ліцензій Національн­ої ради з питань телебачення і радіомовлення. 2012 рік відзначився початком переходу на телевізійне мовлення у цифровому форматі. Україна, підписавши у 2006 році Угоду країн-членів Міжнародного союзу електрозв’язку «Женева-2006», взяла не себе зобов’язання до 2015 року повністю перейти на цифрове мовлення. Наприкінці минулого року під час повторного конкурсу ліцензію на право мовити у цифрі отримала і телекомпанія TV-4. Про переваги цифрового мовлення розповів представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення в Тернопільській області Михайло Зубик.

 
На території нашої області у цифровому форматі уже мовить 31 телеканал, правда, бачать їх лише ті, хто купив або отримав безкоштовно від держави телетюнер, зауважує Михайло Зубик. Такі пристрої мають придбати усі, хто хоче залишитись з телебаченням. Поки діє стара аналогова технологія – можна бачити зображення і без телетюнера. З 2015, а, можливо, і швидше, аналогове мовлення в Україні припинеться, а ваш екран потемніє. Телетюнер дозволить отримати новий значно сучасніший сигнал. Цифрове мовлення – це нова ера у телепросторі, запевняють фахівці. Це – краще зображення, якісніший звук і більше каналів в порівняні з аналоговою технологією. Для операторів телекомункацій – суттєва економія енергоресурсів, оскільки сучасні передавальні засоби мають, порівняно з аналоговим передавальним обладнанням, дуже високий коефіцієнт корисної дії. З переходом на цифрове мовлення мешканці невеличких населених пунктів мають такі ж можливості отримувати інформацію, як і мешканці мегаполісів. У цифрі глядачі області мають можливість дивитись як відомі загальнонаціональні канали, так і нові, а ще місцевих мовників, серед яких і канал TV-4.
 
Михайло Зубик, представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення: "Був оголошений повторний конкурс у 2012 році. І, як ми всі разом сподівалися, я вважаю, переможцем у цих 5 населених пунктах, які були виставлені на конкурс, йдеться про Тернопіль, Бучач, Чортків, Бережани, Кременець, вийшла наша телекомпанія TV-4, яка вже і отримала ліцензію і, наскільки я знаю, з лютого почне мовити у цифровому форматі". 
 
Невирішеною залишається проблема покриття телевізійними сигналами південної зони області – там нема радіотелевізійної вежі. Через фінансові труднощі занепадають редакції районного радіомовлення, зникає проводове мовлення як таке, а між тим кращого засобу загального оповіщення у екстремальних ситуаціях досі ніхто не придумав, – додає Михайло Зубик і продовжує вже про "плюси": за останній рік значно покращилась якість теле- і радіопрограм, 2012-й став роком уваги до дитячого мовлення і це додає оптимізму.
 
TV-4