додому суспільство Тернопільщина на п’ятому місці в Україні за кількістю збудованого житла на одну...

Тернопільщина на п’ятому місці в Україні за кількістю збудованого житла на одну людину

699

Тернопільщина на п'ятому місці в Україні за кількістю збудованого житла на одну людину. Сьогодні область активно розбудовується, наголошують в управлінні містобудування і архітектури Тернопільської облдержадміністрації. Зводять житло не лише у Тернополі. Не бракує будівельних майданчиків у районних центрах та в селах.

Доля Тернополя у житловому будівництві у деяких роках досягала навіть 60% від загального будівництва в області. Сьогодні ж ситуація змінилася. Дедалі більше будують саме в районах. Пристижно жити саме неподалік обласного центру, у Тернопільському районі. Сьогодні обсяги будівницта тут досягнуть рівня Тернополя. Активно розвивається саме індивідуальне житлове будівництво.

Володимир Харченко, начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА – головний архітектор області: "Цьому сприяє і спрощена система введення житла в експлуатацію, так звана амністія, яка вже діє протягом трьох років. Вона дозволяє без зайвих клопотів, досить просто і швидко здати об'єкти в експлуатацію, збудовані у попередні роки. Це вирішує дуже багато питань, як руху таких об'єктів. Відбуваються зміни в житті, людям потрібно продати, зробити заставу і таке інше, а без оформлених документів на житловий будинок вона зробити цього не може".

Галузь житлового будівництва зараз переживає зміни, зазначає Володимир Харченко. Комерційне будівництво відходить на другий план. Натомість активно розвиваються державні програми. Це політика розвитку будівництва загалом у країні, запевняє головний аріхтектор області. Житло – не як комерція, а як спосіб покращення умов життя.

Володимир Харченко, начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА – головний архітектор області: "Щоби кожна людина в залежності від свого соціального статусу, майнового стану могла знайти підтримку в держави і покращити свої житлові умови. Отака загальна тенденція в житловому будівництві. Тому те житлове комерційне будівництво, яке домінувало до сьогоднішнього дня, то його обсяги будуть поступово знижуватися, а розвиватися і домінуючим має бути будівництво за підтримки держави".

Володимир Харченко наполягає: запорукою правильних рішень у будівництві є генеральний план міста чи села. У Тернополі вже на завершенні новий генплан. Загалом в області генеральними планами забезпечені усі міста, але зроблені вони давно і вимагають коригування. Проте ця робота не дешева. Управління містобудування і архітектури чекає державної підтримки. Складніша ситуація у селах. Законодавство сьогодні забороняє виділення землі за відсутності генплану. Але не кожна сільська громада може дозволити собі виробити необхідну документацію.

Володимир Харченко, начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА – головний архітектор області: "Досить активно розробляються генплани прилеглих до Тернополя сіл. Це практично всі села. Бо вони бачать, що генплан є рушійною силою розвитку села. Наступний крок – це зміна межі населеного пункту. Відповідно, громада починає розпоряджатися всіма землями у межах населеного пункту. Це визначені території, де що можна збудувати. Приходить інвестор і бачить перед собою перспективу розвитку".

Розробка містобудівної документації – основне завдання, над яким сьогодні працюють органи містобудування області.