Головна культура Тернопільські лялькарі отримали “Золоту іскру”

Тернопільські лялькарі отримали “Золоту іскру”

296

За казку – "Золота іскра".  Престижну нагороду з такою назвою на однойменному Міжнародному фестивалі у Сербії здобули тернопільські лялькарі. За неї змагались театри з 11-ти країн світу, проте іноземні глядачі не змогли залишитись байдужими до тернопільського "Гусеняти". 

У місті Крагуєвац, саме там щорічно проходить це традиційне дійство, лялькарі побували вдруге. Цього разу тернополяни показали веселу казку «Гусеня». За вдалий вибір вистави одного з акторів відзначили нагородою за кращу чоловічу роль.

– Я в цій виставі граю роль Дядька Їжака, який приходить на допомогу Оленці, в якої вкрали гусенятко. І дякуючи моєму герою, моєму Їжачку, скажемо так, Оленка повертає собі своє гусенятко. І саме за цю роль я отримав, таку от, як вона називається глумацька нагорода, акторська нагорода, за кращу чоловічу роль – це "Золота іскра", – розповідає актор Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки Тарас Іванків.

За словами головного режисера, показ вистави  пройшов успішно. Як тернопільські актори, так і сербські глядачі отримали велике задоволення.

– Головне враження від цього фестивалю – це глядачі. І я думаю, що ми правильно зробили, що привезли саме цю казочку. Вже кінець учбового року, діти вже хочуть відпочити, а наша казка така весела, заводна, і діти сприймали…І наше враження – вони сприймали дуже добре, тому що мало чим відрізнялись від наших українських дітей, які також люблять цю виставу і також весело і добре сприймають її, і беруть участь у цій виставі, – говорить головний режисер Тернопільського академічного театру актора і ляльки Володимир Лісовий.

Глядачі та учасники фестивалю спілкувались різними мовами. Та любителям мистецтва це не завадило насолоджуватись своїми улюбленими казками.

– Вистава, яку ми показали, являється інтерактивною. Тобто постійно актори запрошували до своєї гри глядачів, які були присутні в цьому залі. Мовного барєру, як такого, не було, тому що ми зробили таку хитру річ, ми запросили актора, який працює в цьому театрі, в нас був переклад і буквально 2-3 години роботи наших акторів, подолали цей бар'єр і було цікаво тим, дітям, які були присутні на нашій виставі, – каже художній керівник Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки Іван Шелеп.

Юні глядачі можуть переглянути цю та інші вистави у театрі актора і ляльки щонеділі о 12.00 та 14.30.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here