додому спорт Тернопіль може стати регіональним центром із розвитку регбі

Тернопіль може стати регіональним центром із розвитку регбі

638

Наразі у нашому місті та й області в цілому цей вид спорту розвивається лише на любительському рівні. У світі так було до тисяча дев'ятсот дев'яносто сьомого року. Нині ж регбі визнано олімпійським видом спорту, який прагнуть розвивати в Україні. Аби налагодити розвиток регбі і на Тернопільщині обласний центр відвідав виконавчий директор федерації регбі України Олександр ГУЛАК, який про свої наміри розповів не лише чиновникам, але і журналістам.

Віднести Тернопільщину до лідируючих у українському регбі регіонів складно. Воно тут розвивається винятково на ентузіазмі любителів цього виду спорту. Втім позитивні результати все ж є. Приміром місцева регбійна команда "Терен" заявилася у західну підгрупу вищої ліги Чемпіонату України з регбі-7, де за підсумком першого етапу посіла третє місце.

Володимир Крутовський, капітан і тренер регбійної команди "Терен" Тернопіль: "В нас буде ще один етап 18 вересня і ми надіємся з цього етапу пройти далі в фінальну частину і тоді вже поборотись за якісь вищі місця щоби представити Тернопільську область, Тернопіль і щоб про нас почула вся Україна".

Аби покращувати результати в подальшому, каже Володимир Крутовський, не завадило б залучення до цієї гри більше людей. Поки що його команда на всі змагання їздить за власні гроші, те саме із харчуванням і з лікуванням травм і з екіпіруванням. Зрештою українське регбі і базується на подібних ентузіастах, каже виконавчий директор федерації регбі України. То ж розвиток цього виду спорту спрямували на утворення регіональних центрів на базі любительського регбі. Необхідні напрацювання уже є. Три роки тому у Одесі стартував пілотний проект зі створення подібного регіонального центру. Тоді там причетними до регбі було не більше трьохсот людей. Нині ж на Одещині півтори тисячі людей займаються регбі практично. Команди міста є одними із найсильніших в Україні, як у чоловічому так і жіночому регбі. Водночас там приділили значну увагу дітям –  у сорока п'яти школах регіону запровадили заняття із дитячого виду Регбі-п'ять.

Олександр Гула, виконавчий директор федерації регбі України: "Це безпечна не контактна гра для залів, яка дітей захоплює. Будь яка дитина може займатися і грати в ту гру. /// В Регбі-5 грають діти з цукровим діабетом, там з ДЦП і так далі. Це великий такий соціальний проект. /// Коли був перший набір дитячої регбійної ліги Одеси, це був пілотний проект, із 180 дітей лише 10% проходили в основну групу по заняттях фізичною культурою в школах. А вісімдесят дітей по закінченню там року, яких ми набрали в дитячу юнацьку школу, всі 80 пройшли медкомісію в обласному спортивному диспансері, то вже спеціалізовану комісію. Тобто всього рік заняття просто рухливою грою дітей, але регулярно, покращує їх здоров'я і підвищує взагалі їх самооцінку".

Також в нашій області вбачають можливість готувати регбійні кадри і при вишах.

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "Враховуючи те що в нас 55 тисяч студентів в Тернопільській області – це є широким полем для розвитку такого виду спорту як регбі. Тим більше що ми з ним заходим, ми його популяризовуєм, показуєм що це є європейська ппрактика. Якщо ми говоримо про Болонську стистему освіти, то ми маємо говорити і про Болонську систему підготовки спортсменів, а практично усіх без вийнятку вузах Європи, при всіх без винятку вузах Європи такі команд и регбійні є і це є передовий унікальний досвід".

Усі можливості зробити Тернопіль подібним регіональним центром із регбі є, зазначив Олександр Гула. Для цього слід об'єднати зусилля регбійної федерації та гілок місцевої влади. Уже у вересні планується більш конкретні спільні кроки. Регбі включили у програму літньої олімпіади 2016 року. При вдалому підході туди може потрапити і Українська збірна, а в її складі і вихованці тернопільського регбі.