додому Новини Тепер сімейний лікар зможе надавати психологічну допомогу: що це означає – у...

Тепер сімейний лікар зможе надавати психологічну допомогу: що це означає – у сюжеті

918

Тривожність, поганий сон, байдужість – з такими відчуттями під час війни почали стикатися все більше українців. Хтось з них не боїться про це говорити в голос та звертатися за допомогою до спеціалістів, та є ті, хто досі не може наважитися попросити про підтримку в інших. Цьогоріч Міністерство охорони здоров’я України та Національна служба здоров’я України запровадили новий пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги” . До цієї ініціативи долучилися і медзаклади Тернопільщини. Що означають такі нововведення – розкаже Тетяна Скиба.

Тривожність, поганий сон, хронічна втома, дратівливість – це перелік тих симптомів емоційного стану, які для когось з початку повномасштабного вторгення стали новими та не зникають впродовж тривалого часу. Аби зарадити цьому, Міністерство охорони здоров`я та Національна служба здоров’я України запровадили новий пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги” в рамках Програми медичних гарантій. Він передбачає, що у разі потреби в психологічній допомозі тепер можна звернутися також до сімейного лікаря. Він надасть медичну підтримку в межах своєї компетенції або ж спрямує пацієнта до інших спеціалістів – психіатра чи психотерапевта, якщо в цьому буде необхідність.

У Тернопільській області вже 24 заклади, які надають первинну медичну допомогу, уклали за цим напрямком договір із Національною службою здоров’я України.

Збаразький центр первинної медико-санітарної допомоги – один з них. За останні сім місяців там надали допомогу близько трьомстам пацієнтам. Люди зверталися з різними скаргами.

“Найбільша частка – це все-таки порушення сну. Також велика частка це тривожні розлади, гостра реакція на стрес. Лікарі обстежують пацієнтів, надають свої рекомендації, якщо лікар бачить, що пацієнту потрібна допомога психолога, то такі пацієнти скеровуються до нашого психолога”, – розповідає Марія Сельська, медична директорка КНП “Збаразький центр первинної медико-санітарної допомоги”.

Фахівці кажуть: поки що люди не звикли говорити про психологічні проблеми зі спеціалістами. Якщо ж вони таки наважуються, то консультації здебільшого обирають в онлайн-форматі.

Якщо ж ви хочете знайти заклад, який надає психологічну допомогу в Україні, це можна зробити за допомогою онлайн-мапи. На ній розміщено вся важлива інформація про надавачів медичної допомоги за напрямом “Психологічна та психіатрична допомога”.