додому суспільство Свою оцінку пікету скандальної сесії міської ради 25 квітня дали учасники подій

Свою оцінку пікету скандальної сесії міської ради 25 квітня дали учасники подій

577

Тернопіль – не бандитський Петербург, а обурена громада – не провокатори. Свою оцінку пікету скандальної сесії міської ради 25 квітня цього року дали учасники подій, члени громадських організацій. Від міського голови вони вимагають привселюдного вибачення та кардинальних змін у роботі. На відповідь дали 14 днів. Інакше обіцяють висловити недовіру і наполягати на перевоборах мера.

Про можливі провокації під час сесії Тернопільської міськради 25 квітня міський голова Сергій Надал говорив ще напередодні:

– Ми маємо таку інформацію від правохоронних органів про те, що такі провокації можливі, і завтра під час проведення сесії, і в понеділок. Знаємо, що під видом різних, в тому числі і громадських організацій, можуть бути люди, які займаються певними провокаціями.

Слова міського голови учасники пікету, представники громадської організації "Наш рідний Тернопіль", сприйняли на свою адресу. Та й самі події трактують не так, як чиновник. Кажуть, прийшли на мирний мітинг, проте на сесію їх пускати не захотіли. А зачинені зсередини двері, зсередини і розбили.

– Ми бачили цей ресурс пізніше. Це була приватна фірма "Максима", яка не пускала людей, яка закрила двері, а також спортсмени, якими керує пан Камінський. Їм була дана вказівка не пускати і бити людей, – розповідає член ГО "Наш рідний Тернопіль" Галина Бондаренко.

– Міська рада належить громаді. І порушений закон про самоврядування 2 і 6 стаття, і на прес-конференції Надал розказує, що нам був відкритий доступ. Ну якщо це відкритий доступ, що треба стукати в двері, а зсередини двері вибивають, – вважає громадський активістт Галина Пантюхіна.

Розмови про криміналітет активісти вважають відводом очей від земельних питань. Міську владу звинувачують у дерибані землі та незаконній забудові парків. Як доказ підготували карти міських зелених зон, на яких позначили вилучені з меж парку території. На зустрічі виступив і Михайло Іваненко. Його ім'я Сергій Надал озвучив на одній з прес конференцій. Каже, на пікеті й справді був, але до кримінальних угрупувань стосунку не має, тому вимагає вибачень за образу.

– Називаючи мене кримінальним елементом і що я входжу до якогось угрупування злочинного. Ні. Моя позиція. Я був з 23 числа на майдані, тут є командир моєї групи, ми несли оборону Червоного Хреста від 11-ї сотні, – говорить ініціатор створення ГО "Наш рідний Тернопіль" Михайло Іваненко.

На захист майданівців від влади різних рівнів готовий стати герой майдану, козак Михайло Гаврилюк.

– Майдан стояв не для того, щоб просунути їх на багатші місця, поміняти кріслами. Майдан стояв, щоб майбутнє України було краще. Щоб творити свої вчинки наша влада починає обзивати нормальних воїнів, патріотів сепаратистами і всякими дурними словами. Це не тільки в вас, а по всій Україні, – пояснює майданівець Михайло Гаврилюк.

Після звинувачень, активісти зачитали ультиматум. Вони вимагають, щоб міський голова взяв на себе відповідальність за події під міськрадою 25 квітня цього року, привселюдно вибачився перед громадою, звільнив свого заступника Володимира Камінського, який, за їхніми словами, причетний до силового розгону пікетувальників, скасув рішення сесії про затвердження плану зонування території міста, наклав мораторій на виділення землі комунальним підприємствам, зупинив будівництва на зупинках громадського транспорту. На відповідь чекатимуть 14 днів. Потім обіцяють висловити недовіру і наполягати на перевоборах мера.