додому надзвичайне Студентський страйк у Тернополі переріс у зальноміський

Студентський страйк у Тернополі переріс у зальноміський

572

У Тернополі на позачерговій сесії міської ради депутати прийняли рішення: оголосити від сьогодні безстроковий загальноміський мирний страйк. У рішенні зокрема, йдеться: «Враховуючи крайню небезпеку, яка нависла над Україною у зв'язку з брутальним і цинічним порушенням громадянських прав під час жорстокої і кривавої розправи спецпідрозділу «Беркут» над мирним «Євромайданом» вночі 30 листопада 2013 року у Києві, враховуючи висновки постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності, міська рада оголосити з 1 грудня 2013 р. у Тернополі безстроковий загальноміський мирний страйк».

Сьогодні студентський страйк переріс у страйк загальний. На головну площу Тернополя вийшли люди не залежно від віку і статі. Городяни стверджують, найбільше обурення викликали події у ночі, 30 листопада. Тож готові приєднатися до загальних страйків і протестів. Молодь на Театральному майдані і далі активна.

"- Не ходили в школу. І будемо брати участь і дальше. А навіть якщо і піду, то я зразу після школи піду сюди. Бо це варте того, щоб відстоювати свою думку".

"- Я та мої друзі страйкуємо ще з понеділка. Ми приймали участь у страйках і я буду продовжувати це робити за майбутнє нашої держави. Я не хочу, щоб далі країною керували, щоб не було такого хаосу, такого побиття, як ми бачили. Я цього не хочу, тому буду страйк підтримувати.

– Скажіть, будь ласка, завтра на пари підете?

– Вам як сказати? Чесно?

– Так.

– Мабуть, ні. Бо я хочу це підтримати".

" -Я вийду на майдан і буду стояти до кінця, поки ми не доб'ємося імпічменту нашого так званого президента. І я доб'юся цього".

" – Я підтримував весь тиждень цей страйк, сьогодні знов і завтра я прийду сюди".

Думки працюючих тернополян розділилися. Одні не на камеру кажуть, напевно на роботу завтра підуть. Інші – категорично заперечують: страйк то страйк.

" – Чи підете завтра на роботу?

– Ні, у мене така робота, що я не прив'язана до місця знаходження".

" – У нас магазин, то, можливо, і піду. Люди змушені будуть купляти хліб, молоко. Якщо приймуть загальноміський страйк і взагалі всеукраїнський і не буде взагалі ніхто працювати, то я буду підтримувати і не буду працювати.

– Ви продавець чи підприємець?

– Підприємець".

" – Ви бачили те все, що робилося, показували. Це просто не вкладається в голову таке.  Завтра ви особисто прийдете сюди на майдан? Звичайно, що прийду. А на роботу? Причому тут робота? Робота може почекати. Треба встановити раз, щоб Україна була незалежною дійсно. Щоб народ відчув себе, з колін піднятись. Слів немає просто до такої влади".

Прийшла підтримати страйк у Тернополі і пані Катерина. Жінці 87 років, але вона вийшла на майдан, щоб заявити і про свою позицію. Пані Катерина каже, якщо дозволить здоров'я, то вийде і завтра.

Катерина, тернополянка: "Хочу показати, щоб ми боролися за Україну, щоб вони з нас не пили кров, бо вже випили дуже багато крові нашої і пролили. Наші діти, наші внуки, хоч не винні, а страдають".

За словами міського голови Тернополя, загальноміський страйк означає, що усі, хто має можливість, повинен зупинити свою роботу. Дитячі садки, школи, лікарні і громадський транспорт працювати будуть. Тернополяни стверджують, у них вистачить духу стояти на майдані, скільки буде потрібно.

" – Ви подивіться, що сьогодні відбувається на площі. Коли був останній раз, щоб стільки народу було? Не було. Навіть помаранчева революція, я її учасник і тиждень відстояв у Києві. Але зараз мені любо глянути на наших людей, як народ піднявся і зрозумів, що ту владу терпіти більше не можна".