додому суспільство Старовинне обладнання для водопостачання можна побачити у музеї “Тернопільводоканалу”

Старовинне обладнання для водопостачання можна побачити у музеї “Тернопільводоканалу”

566

Засноване як контора "Водоканал" 64-річчя відзначило тепер комунальне підприємтсво Тернопільської міськради "Тернопільводоканал". З цієї нагоди серед інших урочистостей, як от святковий концерт, вшанування працівників, на території підприємства на вулиці Танцорова, 7 у Тернополі водоканалівці відкрили музей. У ньому – обладнання, що не одне десятиліття відпрацювало на благо городян.

Таких колонок у дворах житлових будинків Тернополя вже майже не залишилось, оскільки всюди в місті вже централізоване водопостачання. Інші уже і пожежні гідранти. Ось цей насос забирав стоки, а цей – подавав воду. Цей – підіймав її зі свердовини у Верхньоівачівському водозаборі, аби потім вона текла з кранів у помешканнях тернополян. Усе це обладнання давно відпрацювало свй термін експлуатації і замінене на нове. Оновлювати треба ще чимало, кажуть водоканалівці, та на модернізацію грошей бракує.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Насправді на сьогоднішній день підприємства водопровідно-каналізаційної галузі України працюють в однакових негативних умовах, тобто немає рентабельного тарифу – немає грошей на модернізацію. Але тим не меншеми повинні знаходити ресурс як з державного бюджету, так і з місцевого бюджету, частково витягувати зі свої амортизації і поступово оновлювати систему".

Купуючи нове обладнання, враховують насамперед два критерії, каже міська влада: енергоефективність і надійність. Тому купують здебільшого імпортне.

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "Не настільки ми багаті, щоб купувати дешеві речі. То в цьому випадку підприємство керується надійністю, авторитетом фірм, які є постачальниками обладнання. Є насоси, які мають по 30 років гарантії. Є підприємства, які постачають в "Тернопільводоканал" обладнання, які є взагалі розробниками і власниками цих ноу-хау і патентів в світі. Тобто ті підприємтва, вони фактично рухають світову систему водопостачання, і серед них є підприємства, які є постачальниками нашого водоканалу".

А музей старого обладнання водоканалівці запрошують відвідати всіх охочих.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Музей ми відкриваємо для того, щоби наші споживачі, в першу чергу юні споживачі, які вчаться в школах і часто приходять до нас на екскурсії, мали можливість безпосередньо ознайомитись з елементами водопровідно-каналізаційної системи, тобто тим, з чим ми працюєм кожен день, щоб надати їм послуги з водопостачання і водовідведення. Крім того, для нас це символічний музей, оскільки тут представлені експонати, які багато років відслужили на підприємстві. Щоб віддати їм данину, ми наразі встановили їх в нас безпосередньо на майданчику на Танцорова, 7. Тому, ласкаво запрошуємо наших споживачів відвідати наші експонати".