Сьогодні у Тернополі відкрили рік християнської освіти. Ще на серпневій конференції педагогів – в управлінні освіти міськради розповіли про наміри оголосити 2013 – роком християнської освіти. Сьогодні його урочисто відкрили в Тернопільському навчально-виховному комплексі школа-колегіум імені Йосифа Сліпого.
Аби учні більше знали і розуміли основні правди віри та намагалися практикувати їх в щоденному житті, освітяни Тернополя запропонували оголосити 2013 – роком християнської освіти.
Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернопільської міськради: "Ми в цьому напрямку працюємо давно і стараємося щоб в кожному навчальному закладі були уроки християнської етики. Зазначу, що зараз з навчального плану виведено уроки етики, за рахунок яких ми і проводили християнську етику. Тому ми стараємося на місцевому рівні приймати рішення і практично в кожному навчальному закладі – і в початковій школі і в середній за рахунок варіативної частини проводити такі уроки".
Рік християнської освіти в Тернополі оголосили у 2013 році невипадково, бо саме цьогоріч християни відзначають 1025 річницю хрещення України-Руси. Впродовж року освітяни спільно з духовенством планують проводити майстер класи, семінари, тематичні духовні академії присвячені різноманітним темам, до прикладу ювенальній юстиції, гендерній політиці, молодіжним субкультурам. А вчителі християнської етики будуть давати відкриті уроки для педагогів з інших предметів, як саме викладати навчальний матеріал на основі християнських цінностей.
Микола Николин, директор комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу: "Погодьтеся, цікаво буде подивитися на урок фізики на основі християнських цінностей, а в нас є прекрасні вчителі основ християнської етики, які можуть такі уроки давати і ми впевнені в них. Уроки біології, історії, самі знаєте, що на цих уроках діти перш за все дізнаються з малюночків про те, що начебто людина пройшла якийсь там шлях від однієї мавпи, через іншу мавпу до людини. А насправді ж всім у світі керує ідея творіння, креативна ідея, ідея Бога".
Рік християнської освіти урочисто відкрили в Тернопільському навчально-виховному комплексі школа-колегіум імені Йосифа Сліпого. Християнське спрямування навчального закладу – це, насамперед, виховання доброти, людяності, моральності, поваги до старших. В школі-колегіумі християнській етиці навчають дітей з першого до десятого класу, старшокласники вивчають етику сімейного життя та основи християнського вчення.
Марія Гуцал, директор Тернопільського навчально-виховного комплексу школи-колегіуму імені Йосифа Сліпого: "Колектив, наша спільнота вважає, що знання отримані в контексті віри, вони перетворюються у мудрість. Мета нашого закладу є така: не тільки навчити дітей засад християнської віри, а допомогти дітям відчути, що ця віра християнська стала необхідністю і потім визначала шлях дитини в її житті".
Юлія Коростинська, учениця Тернопільського навчально-виховного комплексу школи-колегіуму імені Йосифа Сліпого: "Я дуже рада, що мені випала така честь навчатися в цій школі. Бо я вважаю, що це дуже добре дітям ще з самого малечку прищепити любов до Бога, розповідати їм більше про нього, щоб ми виростали люблячими, все знали, були щирими, милосердними".
Назарій Гайовий, учень Тернопільського навчально-виховного комплексу школи-колегіуму імені Йосифа Сліпого: "Уроки в нас викладаються в дусі християнства. Мені дуже приємно, бо тут в першу чергу хочуть з нас виховати людей, як на мене, це є найбільш важливо. Тут ми можемо зростати як справжні християни".
Наталія Михайлишин, учениця Тернопільського навчально-виховного комплексу школи-колегіуму імені Йосифа Сліпого: "На кожній зустрічі ми черпаємо щось нове. В нас була така зустріч, приходив монах, він розповідав про своє життя в монастирі. Різні заходи є з різними тематиками. Були такі зустрічі з хворими на СНІД та іншими хворобами, як від цього себе вберегти".
Отець Володимир Демчук, духовний провідник Тернопільського навчально-виховного комплексу школи-колегіуму імені Йосифа Сліпого: "Впроваджувати християнські цінності в освітнє середовище нашого краю є надзвичайно важливим завданням. Бачимо, як то в сучасному світі непросто жити, молодим людям дуже важко знаходити такі добрі і правильні духовні орієнтири. Їм потрібно казати, де є правда, де є кривда, де є добро, де є зло. Вони хочуть бачити живі і добрі моделі духовного життя. Тих живих і добрих моделей нам так часто бракує в сучасному світі".
Жодній конфесії, жодному релігійному спрямуванню в Тернопільській школі-колегіумі переваги не надають.
Отець Володимир Демчук, духовний провідник Тернопільського навчально-виховного комплексу школи-колегіуму імені Йосифа Сліпого: "Якщо ми йдемо на спільну молитву до храму, перебуваємо там і спільно молимося до Господа і кажемо: Боже допоможи мені бути мудрим, чемним, дай моєму татові, мамі здоров'я, дай благодаті і благословення батькам, вчителям, то думаю, що це може робити християнин будь-якої конфесії в рамках цього закладу. Конфесійного питання ми тут ніколи не загострюємо, ми пропагуємо загальнохристиянські цінності, які і для православних і для католиків є однаковими. Ми тут маємо також християн-протестантів, які є серед наших людей тут в цьому закладі, є діти, які не є християнами, є інші нехристиянські віровчення, ми до них є відкритими".
Під час урочистого відкриття року християнської освіти в Тернополі педагоги прийняли звернення до депутатів Верховної Ради України, в якому серед іншого просять ввести в навчальний план – уроки християнської етики.