додому духовність Сьогодні у православних та греко-католиків розпочався найважливіший і найсуворіший Великий піст

Сьогодні у православних та греко-католиків розпочався найважливіший і найсуворіший Великий піст

542

Сьогодні у православних та греко-католиків розпочався найважливіший і найсуворіший Великий піст. Він триватиме сім тижнів до Великодня, який цього року святкуватимуть 5 травня. Священики наголошують: під час Великого посту варто не лише обмежувати себе в їжі, насамперед варто перебувати у духовному зосередженні.  Церква закликає зосередитися на внутрішньому стані, боротися з проявами гніву, образами та засудженнями.

Історія Великого Посту давня і багата традиціями. Його встановлено на згадку про сорокаденний піст Ісуса Христа в пустелі, розповідає Євангеліє. Передпасхальний Піст називається Великим не тільки тому, що він найтриваліший, але й тому, що він суворий і найважливіший в житті Церкви і християн. Служителі церкви підкреслюють, це не тільки обмеження в їжі, насамперед у час Великого посту потрібно віддалитись від гніву та гріха, стати люблячими, добрішими, терпеливішими та покірнішими. Без цього, будь-який піст стає просто дієтою.

Отець Василь Ліниця, настоятель храму Матері Божої Неустаннї Помочі: "Ми чомусь розуміємо піст, як треба себе в чомусь обмежити, що людина повинна менше їсти, не слухати музики, відмовитись від гучних забав та танців, все це воно правильно, але коли підійти з духовної сторони до цього, то воно має більше значення. Ми, на жаль, привикли, так думати. Але треба розуміти, що Великий піст – це благодатний час".

Благодатний час насамперед тому, що саме впродовж посту можна довести Богові, що кожен вартий Царства Небесного. Крім цього, наступних сім тижнів священики називають поверненням, наближенням, можливістю отримати пробачення за гріхи та простити самим, очистити душу та тіло. Кожен може робити це у свій спосіб, жертвуючи бодай найменшим.

Отець Василь Ліниця, настоятель храму Матері Божої Неустаннї Помочі: "От молода людина сьогодні, ми маємо такий розмах швидкого осягнення інформації, – інтернет, фейсбуки, контакти і от як молода людина може постити, це може бути не тільки обюмеження в їжфі, а от скажімо може себе обмежити себе у спілкуванні, це дивно звучить, але саме спілкування забирає багвто часу та відволікає від обов'язків які ми повинні робити. Наприклад, коли батьки просять допомогти у прибиранні кімнати, а ми розмовляємо в інтернеті з людиною, яка є ближча ніж батьки і ближча ніж ті самі обов'язки і тут є небезпека".

Від посту звільняються важкохворі люди, вагітні і матері, які годують намовлят, діти до 14 років, чоловіки чи жінки, які важко працюють. Проте, каже отець Василь, це зовсім не означає, що всі ці люди не повинні дотримуватись дохувного посту.

Отець Василь Ліниця, настоятель храму Матері Божої Неустаннї Помочі: "Наприклад, якщо дитині ще не виповнилось 14 років, як вона може постити, наприклад раз в тиждень, ми домовляємось, що ми не дивимось того мультфільму, чи тієї передачі, чи серіалу, а той час посвячуємо на молитву – за бідних, за дітей хворих, щоб дитина була солідарною, щоб дитину з малечку навчати, що інші люди також потребують нашої підтримки".

Великий піст триватиме сім тижнів до Великодня, який цього року святкуватимуть 5 травня.