додому здоров'я Сьогодні увесь світ відзначає День боротьби з раком грудей

Сьогодні увесь світ відзначає День боротьби з раком грудей

745

vlcsnap-2014-10-15-16h56m02s14Щодня близько півтисячі українців дізнаються про онкологію, а понад чверть тисячі помирають. На Тернопільщині кількість людей, в яких діагностують рак, зростає щодня. Рак молочної залози – це найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Лікарі ж закликають у жодному разі не зволікати, а приходити на прийом до спеціалістів. 15 жовтня увесь світ відзначає День боротьби з раком грудей.

Більше мільйона випадків раку молочної залози щороку реєструють у світі: 180 тисяч – у Європі, 130 тисяч – у США, 16 тисяч – в Україні. Кожні 35-37 хвилин у нашій країні виявляють новий випадок раку молочної залози і щогодини від цієї хвороби жінка помирає. На обліку у Тернопільському обласному онкодиспансЕрі з цим захворюванням стоїть більше двох з половиною тисяч жінок. Щороку близько трьохсот людей вперше чують діагноз: рак молочної залози. Хворіє на Тернопільщині 53 людини на сто тисяч населення.

– Рак молочної залози дуже омолодився. Якщо минулого року, у 2013 році, у нас зареєстровані пацієнти у віці від 30 до 35 років три пацієнта з діагнозом рак молочної залози, то цього року за 9 місяців 2014 року з цим діагнозом зареєстровано 3 пацієнтів у віці від 25 до 29 років, – розповідає завідувач першого хірургічного відділення Тернопільського обласного комунального клінічного онкодиспансеру Оксана Туманова.

Здоров’я жінки в її руках, наголошують лікарі. До спеціаліста краще звертатися ще до виникнення пухлини. Хворобу значно легше попередити, аніж лікувати. Один із перших етапів – це самообстеження. Проводити його потрібно не рідше, як раз на місяць. Найкраще це робити на 6-12 день менструального циклу.


– Варто піднести руки догори, подивитися чи немає асиметрії молочної залози, чи немає втягнення шкіри в ділянці молочної залози, чи немає западіння чи втягнення соска молочної залози, чи немає на шкірі такого симптому по тому лимонної кірки. В стоячому положенні і в лежачому положенні проводиться пальпація молочної залози, починаючи від верхнього зовнішнього квадранту по годинниковій стрілці, – радить завідувач першого хірургічного відділення Тернопільського обласного комунального клінічного онкодиспансеру Оксана Туманова.

За найменших підозр слід одразу звертатися до лікаря. Раз в рік не залежно від віку потрібно проходити УЗД-обстеження молочної залози. Після 40 років – раз в два роки мамографію, після 50 – щороку. Рак грудей – не вирок, якщо його вчасно діагностувати. Чим раніше пацієнтка звертається до лікарів за допомогою, тим легше лікування. Завдаки ранній діагностиці є можливість зробити органозберігаючу операцію.

До Дня боротьби з раком грудей у Тернополі в лікувальних закладах проводять “Тиждень відкритих дверей”. Лікарі-мамологи приймають у Тернопільському обласному онкодиспансЕрі, у жіночих консультаціях міської лікарні №2 та Тернопільського обласного перинатального центру “Мати і дитина”. 20 жовтня, у Всеукраїнський день боротьби з раком грудей у новому приміщенні поліклініки в обласному онкодиспансері можна буде безкоштовно зробити УЗД та мамографію грудей.

– У нас працює три кабінети, де приймають досвідчені хірурги-мамологи і є кабінет №17. Це кабінет патології молочної залози, де проводиться організаційно-методична робота по виявленню, діагностиці та подальшому спостереженню жінок з проблемами молочних залоз як доброякісного, так і злоякісного характеру, – каже завідувач поліклінічного відділення Тернопільського обласного комунального клінічного онкодиспансеру Любов Самбор.