додому духовність Сьогодні християни відзначають свято Обрізання Господнього та Святого Василя

Сьогодні християни відзначають свято Обрізання Господнього та Святого Василя

648

vlcsnap-2015-01-14-14h12m44s209Сьогодні, 14 січня, християни відзначають свято Обрізання Господнього та Святого Василя. Це одне з трьох Великих зимових свят. Урочисто сьогодні святкували в церкві Василія Великого, що на масиві Новий світ в Тернополі. Там з нагоди храмового празника відправили літургію та освятили воду.

14 січня об’єднує одразу три свята: Старий Новий Рік, Святого Василія та Обрізання Господнє. Святий Василій написав багато праць, залишив велику духовну спадщину: твори догматичні, моральні, аскетичні, полемічні, пояснення Святого Письма. Його визнають Великим Вчителем Церкви. Відтак, всі хто носить ім’я Василь, кажуть священики, мають насамперед просити у Господа такої ж мудрості як у покровителя.

– Це свято об’єднує три свята – Новий рік, Обрізання Господнє і Василія. Напевно в цьому глибший зміст і в цьому треба віднайти присутність Бога, Святого Васлія Великого і початок щось Нового. Це не випадково церква об’єднала цих три свята після такого величного свята Різдва Христового, – розповідає парох церкви Святого Василія Великого отець Степан Левчик.

14 січня у християн – також свято Обрізання Господнє і надання імені. Святе Євангеліє про це говорить так: “Як спов­нились 8 днів, коли мали обрізати хлоп’ятко, назвали Його Ісус – ім’я, що надав був ангел, перше, ніж Він почався у лоні”. Сьогоднішнє свято є своєрідним мостом єднання ще з одним величним святом – Водохрещем, кажуть священики.


– Сьогодні перед нами постає Обрізання Господнє, хлоп’я вісім днів має від народження, далі святий 4-го століття Василій Великий – один з фундаментів церкви, постає також Новий рік – початок чогось нового. Напевно в цьому святі треба віднайти щось нове. Це один із найважливіших свят в церковному році, – говорить отець Степан.

В храмі Василія Великого, що на масиві Новий світ в Тернополі, сьогодні храмовий празник. В церкві відправили урочисту Літургію, після якої на подвір’ї біля храму освятили воду.