додому здоров'я Сік, листя, кора берези мають лікувальні властивості, – фітотерапевт Наталія Земна

Сік, листя, кора берези мають лікувальні властивості, – фітотерапевт Наталія Земна

8965

vlcsnap-2016-04-04-10h47m24s878Закінчується сезон збирання березового соку. Про його цілющі властивості  відомо здавна, проте не усі знають, що у  лікувальних та профілактичних цілях використовується кора і  бруньки , березове листя, сік і смолу. А також прополіс, що широко застосовується в нетрадиційній медицині, бджоли роблять саме з березової смоли. Проте,  варто пам’ятати, що для збирання соку є спеціально відведені місця. Правоохоронці нагадують, самовільний збір в межах населеного пункту, тягне за собою штраф – від 170 до 500 гривень.

– Іноді люди думають про себе, не думають про те дерево, з якого беруть сік. І ту дірку не замащують. Її треба замастити глиною і зробити так, щоб береза далі жила, – розповідає президент товариства природолікування “Зелена планета” Наталія Земна.

Фітотерапевт Наталя Земна про цілющі властивості берези, здається, знає усе. До прикладу, коли дерево з білою корою зазелениться, його сік стає гірким і не приносить користі. А молоденьке листя можна запарити окропом і таким настоєм лікувати сечокам’яну хворобу. Ще свіже листя берези можна додавати до салатів. Як результат – безболісне виведення з організму камінців та піску. У бруньках цього дерева є смолисті речовини, тому при вживанні у будь-якому вигляді, до березових бруньок треба додавати дрібку соди. Якщо бруньки залити горілкою та настояти 2 тижні – матимете домашній засіб для лікування ран та усування запальних процесів. Береза – надзвичайно цінне дерево. Лікуватися можна соком, листям, бруньками і навіть корою.

– Іноді люди не знають, чому біла кора у берези. Це єдине дерево, що у корі містить спирт. Беруть луби. І цим можна лікувати ревматизм, а дерево спалюєм і вугіллям рятуємо отруєний шлунок, кишківник, – пояснює Наталія Земна.

Навіть гриб “чага”, що росте на березі – теж корисний для людини. Такий гриб лікує пухлини шлунка. Особливо рекомендується пити настої чаги людям, що перенесли онкооперацію. А ще кілька цікавих фактів про березовий сік. Одне дерево на добу може давати до 3 літрів соку. Крім того, що березовий сік смачний, він ще й має корисні властивості для нашого організму, підвищує опірність організму до інфекцій.
Березовим соком добре зволожувати суху шкіру, протирати шкіру при вугровому висипанні, при екземі.

Сік корисний при захворюваннях жовчного міхура. Березовий сік допоможе впорається з втомою, авітамінозом, слабкістю, відновить сили організму. За сезон рекомендується випивати близько 5 літрів березового соку. Березовий сік, продукт низькокалорійний, містить він усього 25 ккал на 100 грамів. Миття голови березовим соком надає блиск волоссю, зміцнює волосся. Якщо ви прийняли рішення застосовувати сік з лікувальною метою, проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Пийте березовий сік і будьте здоровими!