додому здоров'я Школярок практично вчать надавати першу медичну допомогу

Школярок практично вчать надавати першу медичну допомогу

511

Практичне заняття з надання першої медичної допомогти провели для учениць одинадцятих класів Тернопільського району. Штучне дихання, непрямий масаж серця, перша допомога при пораненнях – такими навичками, зважаючи на ситуацію в країні, мають володіти чи не всі. Досвід від лікарів переймали випускниці шкіл.

Предмет "Захист Вітчизни" вивчають усі старшокласники: окремо хлопці і окремо дівчата. Для одних – це військова підготовка, а  для інших – уроки першої медичної допомоги.

– В нас третій день навчально-польових зборів по предмету "Захист Вітчизни". Хлопці сьогодні виконували вправи по стрільбі, а дівчата займаються медико-санітарною підготовкою. Значить це у нас такий практичний тур. Таке дійство за весь час, що я тут працюю. Діти практично можуть побачити, як саме надавати пергу медичну допомогу. Це 11 клас, вони закінчать  школу і будуть мати певні навики, які пригодяться у повсякденному їхньому житті, – розповідає методист з навчальних дисциплін Тернопільського районного методичного кабінету Микола Піговський.

Надзвичайна ситуація може статися будь-коли, навіть у мирний час. "Обізнаний – значить озброєний". Нехай ці знання дітям ніколи не пригодяться, але такі навики треба мати, кажуть вчителі.

– Змінилася програма і вже зараз більше уваги звертається на вивчення цього предмету. В зв'язку з останніми подіями тим більше акцентується увага на те, щоби будь-хто у будь-якій ситуації міг надати невідкладну допомогу. Так ми працюємо, так ми вчимо дітей, щоби вони могли допомогти собі або одне одному надати допомогу, -говорить вчитель школи у с.Острів Тернопільського р-ну Людмила Кернична.

Перша медична допомога – це не тільки теорія, а й практика, особливо, коли поради звучать з вуст досвідченого лікаря. Заняття для школярок провів лікар другої категорії, хірург Віктор Шацький. Учні кажуть, почули багато цікавого. Допомогла організувати заняття для школярок районна організація Червоного хреста. Подібні заходи волонтери проводять вже із січня місяця, навчаючи домедичної допомоги як дорослих, так і дітей. Направлені заняття саме на надання першої допомогти в екстрених умовах.

– За допомогою підручних засобів. Не всі будуть мати медикаменти, шини і так далі. А от за допомогою підручних засобів як врятувати людину, то це має дуже велике значення у сьогоденні. Ми бачили події на майдані у лютому місяці, коли би всі знали правила надання першої допомоги, то менше було би жертв Небесної сотні, яка загинула, захищаючи права людини, – вважає голова Тернопільської районної організації Товариства Червоного Хреста України Ольга Нижник.