додому здоров'я Що в тарілці у школяра?

Що в тарілці у школяра?

741

питание1“Що в тарілці у школяра?”. Флеш-моб, покликаний привернути увагу місцевої влади до дитячого шкільного меню, провели сьогодні на Театральному майдані Тернополя батьки та громадські активісти. Кажуть, на харчування школярів чиновники виділяють надто мало грошей. Закривати на це очі не можна, тому активісти підготували відповідне звернення до місцевої влади.

На Театральний майдан активісти принесли шкільний обід для учня молодших класів.

– Якщо взяти котлету, то вона не буде м’ясна, а хлібом’ясна. 5 г цукру на день – це взагалі, і 130 грам чаю, навіть не 200, а 130 грам, -каже ЯРОСЛАВ ЛЕГКИЙ, – активіст ГО “Пліч-о-пліч заради майбутнього”

Поряд – самі школярі, третьокласники третьої школи Тернополя. На бруківці малюють те, чого їм не вистачає у шкільному меню.

Учні 3 класу ЗОШ №3 Тернополя: “Морозиво, фрукти”.

Солодощі, кажуть школярі, таки отримують, та й загалом шкільною їжею задоволені.

Учні 3 класу ЗОШ №3 Тернополя: “Пюре дають, рисову кашу, макарони, деколи котлети, відбивні”.

А от у батьків та громадських активістів захвату менше. Кажуть, харчування у різних школах – не однакове, тому їхні діти недоїдають.

– Дитину годувати можна в 8, бо пів дев’ятої вийде, поки дійде до школи, приходить після продовженого дня, практично в 6 год. Нема що їсти, дають мізер, некалорійне, невітамінізоване. Харчування просто катастрофічне… Годували, наприклад, каша, капусточка, мізер якоїсь котлети, незрозуміло на якому жирі смажена, суп був незрозумілий, переварені макарони, – розповідає ОЛЕНА ЧУРІЛОВА, бабуся школяра.

Та й на карті України, запевняють активісти, Тернопіль за сумою, яку виділяють на харчування одного школяра, пасе задніх.

– В Тернополі ця цифра становить 4 грн. В деяких школах батьки доплачують свої 2 грн і обід повноцінний коштує 6 грн. З місцевого бюджету в Івано-Франківську виділяють 7 грн, в Одесі – 6,10, Запоріжжі, Харкові, Сумах, Полтаві – 5 грн, в Києві – 7 грн, – наголошує ЯРОСЛАВ ЛЕГКИЙ, активіст ГО “Пліч-о-пліч заради майбутнього”.

Чиновники суму в 4 гривні в день на учня перших-четвертих класів підтверджують, проте в свою чергу просять не рівняти вартість харчування для різних груп дітей.

– Вартість харчування для дітей з пільгових категорій населення, малозабезпечених, сиріт, напівсиріт, складає 5 грн на дитину, вартість харчування для дітей, які займаються в спеціалізованих спортивних класах інтернатних груп – 20 грн на день, для дітей з вадами і затримками розвитку – 8 грн на день, для інтернатних груп з вадами розвитку діти – 22 грн, – пояснює РАЇСА САУЛЯК, заступник начальника управління освіти Тернопільської міськради.

Чиновниця пояснює: ці суми встановлює не міська влада, вони залежать від прожиткового мінімуму.

– Організація харчування складає до 2%, навіть не 2, від прожиткового мінімуму. А сніданок з цієї суми складає до 25%. Це дуже легко порахувати і ми виходимо на ці цифри. А вже ці 5, 8, 20, 22 – це за рахунок того, що нам додає міський бюджет цих коштів, – каже РАЇСА САУЛЯК, заступник начальника управління освіти Тернопільської міськради.

Цьогоріч на харчування дітей міста заплановано понад 19 мільйонів гривень. Нові розрахунки роблять щороку, тому є надія, що вони будуть більшими. Акцію “Що в тарілці у школяра?” крім Тернополя вже провели у Львові, хвилю мають підхопити й інші міста, адже проблема, кажуть активісти, загальнодержавна.

– Держава витрачає на харчування одного ув’язненого в день 36 грн, на дитину – 4. Діти – наше майбутнє. Вони вартують більшого, каже ЯРОСЛАВ ЛЕГКИЙ, активіст ГО “Пліч-о-пліч заради майбутнього”.