Шевченківськими читаннями у Тернополі вшанували 152 річницю перепоховання Тараса Шевченка, яку в Україні відзначають 22 травня. Цього дня в нашому місті біля пам'ятника Кобзареві о 19 годині усі охочі могли прочитати вірш. Таку акцію цьогоріч зробили Всеукраїнською.
Олександр Смик, начальник управління культури Тернопільської міськради: "Ми запрошуємо прочитати як свої вірші, так і вірші Тараса Григоровича, щоб наше небо України було захищене від всього злого, тому що саме цього він бажав, проживши свій нелегкий вік".
Євген Безкоровайний, голова Тернопільської організації Національної спілки письменників України: "Безталанна кріпацька доле, чи страждання твоє стече? Кожен запис багнетом коле! Кожне слово вогнем пече! Дух поета – то клич до волі, українства вічний огром, щоби духом звитяжців к волі ми змужніли понад Дніпром".
Окрім відомих тернопільських письменників, громадських діячів, на Шевченківські читання у Тернополі, аби вшанувати великого Кобзаря, прийшло також чимало дітей і молоді.
Мар'яна Кузик, тернополянка: "Як свідома молодь, ми повинні пам'ятати про такі знаменні речі, тому що Шевченко це була досить визначна постать в Україні і ми повинні наслідувати його".
До мікрофона, аби прочитати вірш чи заспівати пісню, могли підійти усі охочі. Такі Шевченківські читання одночасно пройшли в різних містах України, кажуть організатори акції.
Ігор Качмарський, представник комітетету захисту української мови: "Одночасно люди збираються і на сході і на півдні і в Києві, де зараз іде дощ і досить холодно, холодніше навіть як тут, але всі зібралися, всі, хто відчуває це слово Кобзаря, всі хто хоче прийти і своєю присутністю вшанувати того чоловіка, який сьогодні у цей день повернувся на ту кручу, на яку він заповів його поховати".
Степан Барна, активіст Громадського об'єднання "Зарваницька ініціатива": "Мені приємно що ми разом з колегами зробили все для того щоб кожен хто має бажання, сьогодні зробив маленький внесок вшанування великої людини, людини, котра багато років поневірялася, боролася, але ніколи не каялась. Мабуть це як ніколи актуально для кожного з нас, бо сьогодні наш обов'язок виховувати майбутні покоління".