додому Новини Що робити, якщо з військовим втрачено зв’язок та де отримати допомогу у...

Що робити, якщо з військовим втрачено зв’язок та де отримати допомогу у новому випуску проєкту “Вижити-перемогти”

747

Між надією та відчаєм. Повномасштабна війна призвела до численних втрат і горя для багатьох українських родин. Однією з найболючіших проблем є доля тих військових, які вважаються зниклими безвісти. Звістка про те, що близька людина зникла – неочікувана. Тому чимало родин таких воїнів не знають, як діяти далі. Вони продовжують чекати новин, сподіваючись хоч на якусь інформацію про долю своїх рідних. Що робити, якщо з військовим втрачено зв’язок та де отримати допомогу розповідаємо у новому випуску проєкту “Вижити-перемогти”.

– Був шок, була паніка…Я взагалі не знала куди телефонувати.

Такою була перша реакція Галини Митник – дружини захисника, коли вона дізналась, що її коханий безвісти зник. Іван Мельник із травня 2022 року вступив до лав Збройних сил. Воював на Харківському та Донецькому напрямках. Вже 17 вересня того ж року зв’язок із захисником обірвався на околицях Бахмута.

– У 4 годині ранку він мені написав повідомлення, що нас ще на два дні забирають на завдання і два дні не буде зв’язку. Тоді я була більш-менш спокійна. Немає зв’язку то немає зв’язку. Але коли пройшло тих два дні в мене була тривожність і я набирала його постійно. Дзвінка не було, телефон був не в зоні досяжності.

Про те, що чоловік зник безвісти Галина дізналась вже від старшини роти та командира.

Обудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що станом на квітень цього року близько 37 тисяч людей вважаються зниклими безвісти. Це діти, цивільні та військові. Звістка про те, що близька людина зникла – неочікувана. Проте, не усі, кого торкнулася ця біда, знають, куди треба звертатися. Когось охоплює паніка та страх, хтось залишається сам на сам зі своїм горем сподіваючись хоч на якусь інформацію про долю своїх рідних.

Якщо ваша близька людина зникла безвісти необхідно повідомити про це державним органам, які займаються їх розшуком. Зокрема, звернутися:

• до Нацполіції, подавши відповідну заяву до найближчого підрозділу або зателефонувавши за номером 102;

• до Національного інформаційного бюро на цілодобову гарячу лінію за номером 16-48 або через чат-боти у Telegram чи Viber. Також можна повідомити про зникнення людини написавши на електронну пошту: info@nib.gov.ua чи у месенджер на Facebook-сторінці або заповнивши онлайн-форму на офіційному сайті Бюро;

• на гарячу лінію Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, за номером: 0 800 103 333.

Крім того, можна зателефонувати до Міжнародного Комітету Червоного Хреста за номером: 0 800 300 155.

Якщо ваша близька людина – військовослужбовець, потрібно звернутися до:

• командування військової частини, де особа проходила службу, із запитом щодо надання результатів службового розслідування;

• територіального центру комплектування та соціальної підтримки, з якого особу було призвано на військову службу, щодо надання інформації.

У випадку відмови ТЦК і СП прийняти таку заяву – повідомте про це
регіонального координатора Уповноваженого з питань осіб, зниклих
безвісти за особливих обставин, за місцем свого проживання. Якщо протягом 30 календарних днів з дати надання заяви акт службового розслідування не отриманий, варто звернутися із відповідною заявою про видачу акта до Генерального
штабу Збройних Сил України за адресою: Повітрофлотський проспект,
буд. 6, м. Київ, 03168.

Наша героїня Галина Митник також зверталася до цих установ. Каже, спочатку усю інформацію доводилось шукати самостійно. Тепер найбільшою проблемою залишається тривале очікування новин.

Перший заступник голови Тернопільської ОВА Віктор Устенко каже, комунікація з родинами зниклих безвісти – це не лише розшук, але й усебічна підтримка. Адже такі сім’ї потребують не тільки комплексного супроводу в розшуку своїх близьких, але й матеріальної та психологічної підтримки. Сьогодні в області діють різноманітні програми допомоги сім’ям нашим Героям. Зокрема і для дітей.

Більше про доступні програми та послуги можна дізнатися на офіційній сторінці у Фейсбуці Координаційного центру при ТОВА. Комплексну соціально-психологічну, медичну і правову допомогу сім’ям безвісти зниклих Героїв сьогодні надають і благодійні організації. Зокрема і фонд Карітас.

Отримати духовно-психологічну підтримку або матеріальну допомогу у вигляді продуктових наборів можна звернувшись до волонтерів Карітасу за адресою вул.Замонастирська, 1.