додому політика Сесія Тернопільської обласної ради 19 липня знову, вже всьоме, не відбулась

Сесія Тернопільської обласної ради 19 липня знову, вже всьоме, не відбулась

788

Сесія Тернопільської обласної ради сьогодні знову, вже всьоме, не відбулась, через відсутність кворуму. Зареєструвалося лише сорок чотири депутати. Свободівець Володимир Стаюра заявив, що його однопартійці не будуть ходити на сесії, поки не буде введено 19 нових депутатів. На порядок денний планували винести бодай одне питання – членів Українського товариства мисливців і рибалок, оскільки з понеділка, 22 липня, мисливські угіддя та водойми Товариства вже не будуть у їх підпорядкуванні.

Мисливці та рибалки області вже втретє з транспорантами та гучними гаслами прийшли під стіни будівлі обласної влади. Сьогоднішнє засідання та рішення сесії обласної ради мали б бути вирішальними. Однак кворуму знову не було: сорок чотири депутати і засідання сесії не легітимне. Голови фракцій та депутати відкрито висловлювались, чому насправді не збирається сесія, і пропонували свої варіанти розвитку подій.

Євген Дутка, голова фракції "Наша Україна" в Тернопільській облраді: "Я не буду балакати за інтереси всього населення, сьогодні є частина цього населення, і от виникає питання: з понеділка будуть порушені їх інтереси, і чи це прирогатива облради, чи в змозі ми вирішити їх інтереси, і знову ж таки як не парадоксально це звучить – це виключно наша компетенція, від нас залежить. Тоді в мене питання, кого ми представляємо, якщо ми їх не захищаємо, отут я вже й подумав, може, нас вже й не треба?"

Зіновій Крушельницький, голова фракції Блоку Литвина в Тернопільській облраді: "Це протиистояння, яке є, ну Сергій Олександрович, пора його якось розрулювати. Або ми складаємо повноваження і нехай приходять якісь інші люди і захищають інтереси і цих людей, або давайте на сайті облради висвітлюйте прізвища тих героїв, яким така ситуація вигідна".

Ігор Вардинець, член фракції УНП в Тернопільській облраді: "Є пропозиція цей зал не покидати, поки не підпишуться усі депутати і допоки не запрацює облрада, щоб проголосувати це питання".

Степан Барна,  позафракційний депутат Тернопільської облради: "Наше завдання спільне – зробити облраду дієвою, а дієвою її можна зробити тільки тоді, коли введуть 19 депутатів, і в тому числі "Свободи" і "Єдиного центру", це явно не є опозиція, але вони є депутати".

Павло Федик, голова фракції Партії регіонів у Тернопільській облраді: "Питання стоїть в тому, що ВО "Свобода", як тільки введуть їх депутатів, зможе претендувати на посаду голови Тернопільської облради, оце їх і цікавить – зарпалата цеї одної людини, яка зможе керувати всією областю, вони все одно не зможуть приймати рішення без нас, без депутатів інших, вони все одно мусять ділити той коц, то одіяло, але питання стоїть в кар'єрному рості одної людини". 

Член фракції "Свобода" Володимир Стаюра переконує: хто очолить обласну раду, не є першочерговим для свободівців, введення нових депутатів насправді є питанням номер один. Підтримавши пропозицію інших обранців – не розходитись допоки не проголосують за питання рибалок та мисливців, свободівець Стаюра запропонував на місці зібрати засідання ТВК і зрештою нині подальшу долю Тернопільської облради вирішити. Після погоджувальної ради цієї пропозиції не підтримали. А питання мисливців та рибалок вирішили в інший спосіб:

Володимир Стаюра, депутат Тернопільської облради (фракція ВО "Свобода"): "В першу чергу те, що важливо для мисливців і рибалок, це то, що комісія з питань екології, яка цими питаннями і займається і є договір користування мисливськими угіддями, і як будь-який інший договір він не є залежним від обласної ради, а цей договір проголосований на всіх сесіях райрад. А тим більше, що обласна рада не має притензій до УТМР, і тому той договір був пролонгований на комісії і мисливці та рибалки можуть користуватись далі угіддями поки на сесії не буде проголосований новий договір і нова угода".

Та чи матиме законну юридичну силу цей договір і прийняте на комісії рішення, перший заступник голови Тернопільської облради Сергій Тарашевський не впевнений. Відтак питання, чи зможуть мисливці та рибалки експлуатувати угіддя та водойми, залишається відкритим.

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської обласної ради: "Вийшли на компроміс так званий, є рішення комісії, є підписи депутатів, але реально я можу сказати, що я не можу поставити печатку на цьому документі, бо він не пройшов голосування в системі "Віче", тому якийсь документ є, але є й питання і з єгерями, і з угіддями, тобто буде питання, хто оформить ті документи правильно на сьогодні".

Тим часом, зі слів Сергія Тарашевського, кожне зібрання сесії Тернопільської обласної ради обходиться області приблизно у 5 тисяч гривень. Сьогодні вже всьоме засідання сесії не відбулось.