Головна Новини Серіал про заробітчанок з Галичини б’є рекорди популярності у Польщі

Серіал про заробітчанок з Галичини б’є рекорди популярності у Польщі

1588

vlcsnap-2016-02-09-18h13m01s029Серіал про заробітчанок з Галичини б’є рекорди популярності у Польщі. “Дівчата зі Львова” – серіал про життя українських заробітчанок у Варшаві вийшов в лідери польського телеринку. Телесеріал вийшов на екрани у вересні 2015 на каналі TVP1. Автори стрічки називають її трагічною комедією, яка “без прикрас та спотворень показує дійсність польського та українського суспільств”. У жовтні телесеріал мав глядацьку аудиторію у майже чотири мільйони глядачів, що становить приблизно десяту частину від усього населення Польщі. Українці ж серіал сприйняли по-різному.

Четверо українок – Світлана, Уляна, Поліна і Оля в рідному Львові опинились у матеріальній скруті. Одного дня вирішили усе змінити. До Варшави молоді жінки вирушають у пошуках нової роботи, кращого життя і перспектив для себе й близьких, яких залишили в Україні. Дівчата винаймають спільну кімнату в зруйнованій будівлі і шукають роботу. Ситуація типова для Західної України і стосується чи не кожної тернопільської родини зокрема.

Приниження, страх і невизначеність – те, з чого починають роль заробітчан зазвичай усі наші співвітчизники, проте серіал автори називають комедійною драмою. Щонеділі 3,5 млн. поляків збираються біля телевізорів, щоб стежити за пригодами емігранток. Фільм знімали у Перемишлі. Українок грали польські акторки. Спеціально для ролей вони брали уроки української мови у вчителів. Кіноексперти не розуміють такої популярності, адже серіал є доволі стереотипним. Відповідь проста – багато поляків або мають в себе в дома українку як «пані до спшонтаня» чи «опєкі», або знають когось, у кого працюють українки.

Натомість українки по-різному ставляться до серіалу. Хтось бачить у стрічці образливі нотки й насмішки над жінками, які приїжджають працювати до Польщі, а хтось у захваті від того, наскільки правдиво сценаристи й режисери змогли передати реалії життя заробітчан.

vlcsnap-2016-02-09-18h13m14s969

vlcsnap-2016-02-09-18h13m23s808 vlcsnap-2016-02-09-18h13m32s054 vlcsnap-2016-02-09-18h13m38s161

Попри приниження у фільмі показують що нерідко українські заробітчанки ерудованіші, проникливіші і чесніші від своїх роботодавців. Із цитат “Польському радіо” наших заробітчанок у Польщі “У цьому фільмі кожний себе впізнає, це настільки правдиво, що я навіть не знаю хто так по-справжньому міг це відтворити.” “Фільм трохи образливий і трохи правдивий. Тішусь, що такий фільм створено, бо це про нас. І там показується правда, просто нам соромно це дивитися, бо так воно є.” “Мої враження дуже негативні. Це просто насмішка над бідними українськими жінками, які приїжджають до Польщі і працюють.” “Якщо ми вже дивимося цей фільм, то хотілося б, аби в ньому грали справді українки.” Частина польських ЗМІ прихильно оцінює «Дівчат зі Львова», інша частина критикує авторів за розповсюдження стереотипів і польсько-українську мовну суміш героїнь.

Режисер серіалу Войцех Адамчик переконує “ Серіал буде не лише історією про чотирьох українок в Польщі, а й про поляків, як вони поводяться в ролі роботодавців та сусідів. “Дівчата зі Львова” – це комедія про ставлення поляків до приїжджих. Варто не забувати, що ситуації, показані в серіалі, так само можна інтерпретувати на життя емігрантів з Польщі в Великій Британії, де їх теж чимало.” Тринадцять серій “Дівчат зі Львова” уже побачили польські глядачі. Режисер обіцяє продовження. Серіал польською мовою можна переглянути в Інтернеті. Про його вихід на українські екрани поки що не йдеться.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here