Свербіння носа, повік, почервоніння очей, напади чхання, сльозотеча, сухий кашель – усе це прояви алергії на пилок рослин. Побутує думка, що алергія виникає на тополиний пух, а у місті зустріти його можна скрізь. Проте здебільшого сам пух ніякої небезпеки не становить, він лише переносить пилок рослин та пил, які і викликають алергію, кажуть фахівці. Лікуватися вдома лікарі не радять – це лише полегшить самопочуття, але хворобу не вилікує.
Алергія на тополиний пух у людей виникає досить рідко. Частіше пух є лише носієм пилку рослин та інших речовин, які викликають алергію, кажуть фахівці. На Тернопільщині близько 200 видів рослин, пилок яких викликає алергію. Із цією недугою, кажуть медики, люди звертаються від початку березня до кінця серпня. Окрім зовнішніх проявів, алергія вражає внутрішні органи – печінку, серце, легені, негативно впливає на центральну нервову систему.
Ігор Господарський, завідувач кафедри клінічної імунології та алергології ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського: "Один із найбільш серйозних варіантів – це є пилкова бронхіальна астма. Власне, якщо тривалий час не лікувати отой алергічний риніт, чи алергічний кон'юктивіт, то зрештою він ускладниться тою ж самою бронхіальною астмою пилковою, яка вже може серйозно вкливати на здоров'я, інвалідизувати людину, а також в перспективі і скорочувати не тільки якість, але й тривалість життя таких людей".
Частіше на алергію скаржаться мешканці міст, хоча концентрація пилку в сільській місцевості значно вища. Це пояснюють забрудненням міст хімічними речовинами та вихлопними газами, які в десятки разів підвищують алергенність пилку.
Ігор Господарський, завідувач кафедри клінічної імунології та алергології ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського: "Алергія – це є захворювання всього організму. Тобто, це не є лише прояви з боку носа, чи прояви з боку очей. Тому в будь-якому випадку, якщо у вас з'явились прояви алергії, однозначно треба звертатися за фаховою кваліфікованою допомогою. В першу чергу, до свого сімейного лікаря, а далі він скерує вас до лікаря-алерголога, чи клінічного імунолога".
Ні я в якому разі не можна займатись самолікуванням, застерігають медики, адже до кожного пацієнта потрібний індивідуальний підхід.