додому Новини “Рушник Волі”, який вишили сім’ї військовослужбовців, передали до Тернопільського краєзнавчого музею

“Рушник Волі”, який вишили сім’ї військовослужбовців, передали до Тернопільського краєзнавчого музею

554

“Рушник Волі”, які вишили сім’ї військовослужбовців, передали до Тернопільського краєзнавчого музею. Об’єднані задля перемоги родини працювали над створенням оберегу протягом 6 місяців. У такий спосіб, організатори проєкту хотіли підняти бойовий дух та залучити краян до спільної праці. Усе про реалізацію мистецької ініціативи далі.

Рушник, що об’єднав усі населені пункти Тернопільщини, представили в музеї. На триметровому полотні майстрині зобразили традиційні для нашої області візерунки та слова “Слава Україні”. До мистецького проєкту долучилися сім’ї загиблих героїв, внутрішньо переміщені особи та усі небайдужі жителі. Акція розпочалась у серпні 2023 та тривала протягом 6 місяців.

“Головну ідею, яку ми ставили в цьому проєкті – це просто вирвати родини з їхнього смутку, з їхнього чекання, їхнього болю, дати віру і надію. І цей проєкт ніс просвітницьку місію. Ми ходили від громади до громади і говорили з людьми, з молодими людьми”, – розповідає Ірина Шумада, співорганізаторка національно-мистецького проєкту “Рушник Волі”.

Схему рушника розробила майстриня Вікторія Кривоніс. Над втіленням унікального орнаменту працювали вишивальниці різних територіальних громад. Останньою мистецькою локацією була Шумщина. Там жінки вишивали автентичний тризуб синьо-жовтого кольору. Така форма була характерна саме для тутешніх повстанців.

“Це є “Рушник Волі”. Сама назва говорить про те, що ми всі в такі часи хочемо перемоги нашої країни, хочемо бути вільними, жити в незалежній самостійній країні. І для того, щоб ми не втрачали надії, не втрачали віри, ми об’єднали цим рушником родини військовослужбовців”, – зазначила Ірина Шумада.

Під час акції з учасниками постійно працювали психотерапевти. Це робили для ментальної підтримки тих, хто втратив близьких на війні. Творці проєкту намагалися не лише розвантажити людей, а й допомогти.

“Це чудова практика тілесного заземлення, тому що ми тоді акцентуємо увагу на тому, що перед нами, ми працюємо руками. А коли людина задіює тілесність в якусь роботу, це також дуже добре позначається на її емоційних переживаннях. Тому я дуже радію, що мої колеги втілили такий гарний проєкт”, – розповідає психотерапевтка Світлана Пушкар.

“Рушник Волі”, який вишили сім’ї військовослужбовців, передали до Тернопільського краєзнавчого музею. А сам проєкт не обмежився лише нашою областю. Учасники Спілки жінок Тернопільщини вже передали естафету вишивання рушника колегам зі Львова.