додому Новини Розрахунки між продавцем та покупцем: огляд видів оплати

Розрахунки між продавцем та покупцем: огляд видів оплати

415

Керівники та власники бізнесу корпоративного сектору знають, як часто трапляються ситуації, коли угода не відбувається: наприклад, коли покупець відмовляється від товару, постачальник забирає кошти й зникає з радарів, або коли клієнт затримує оплату за вже отриману продукцію. Що робити в таких випадках? Пропонуємо розглянути види оплати, доступні підприємцям, щоб знайти оптимальне для себе рішення.

Банківське інкасо

Один із видів документарних операцій, безпечних для покупця і продавця: тут банк як посередник спершу отримує оплату від імпортера/покупця та зберігає її на окремому рахунку, далі відправляє товар і документи на нього покупцю, і лише після виконання всіх умов переказує кошти експортеру. Так імпортер не ризикує відправити гроші та не отримати товар, а експортер — віддати товар, не отримавши за це оплату.

Банківська гарантія

Працюватиме вам на користь, якщо контрагент скористається цією послугою (можете наполягати на цьому або прописати цю умову). В такому випадку банк стане гарантом виконання зобов’язань іншою стороною — наприклад, гарантуватиме переказ вам коштів, передавання товару чи документів, побудову чи здачу в експлуатацію житла тощо. Якщо контрагент порушить угоду, банк компенсує ваші витрати.

Документарні операції на https://bank.com.ua/, серед яких інкасо, акредитиви та гарантії, це надійність та бездоганна ділова репутація, вигідні умови співпраці, індивідуальний підхід і висока якість обслуговування. Мінімізуйте ризики та підтвердьте наміри контрагентам разом з банком Південний.

Ескроу-рахунок

Різновид банківських послуг, де банк зберігає кошти на рахунку до виконання зобов’язань всіма сторонами угоди без дострокового їх зняття будь-ким. Наприклад, в Дубаї забудовники зберігають на таких рахунках кошти покупців майбутньої нерухомості, щоб у випадку проблем чи затримок будівництва інвестори отримали свої вкладення назад. Як і банківська гарантія, цей вид розрахунку буде вигідний вам, якщо контрагент прийматиме оплату на ескроу-рахунок.

Оплата за фактом

Використовується у сферах, де це є нормою: наприклад, розрахунок компанією за послуги ремонту одразу після їх виконання, оплата на касах магазинів і так далі. Доволі ризиковий вид оплати, оскільки ви як продавець можете зіштовхнутись з неплатоспроможністю покупця (товар відвантажений, а коштів імпортер не має) та відмовою від товарів/послуг. Якщо ж ви купуєте щось так, ви та ваші працівники можуть не встигнути оглянути велику партію товару одразу.

Післяплата

Вид розрахунків, які пропонують логістичні компанії (Нова Пошта, Укрпошта тощо). В цьому випадку продавець відправляє товар, покупець оглядає його на пошті та лише після підтвердження покупки розраховується за продукт і забирає його собі. У сфері корпоративного бізнесу такі розрахунки використовуються лише для поодиноких відправлень, однак радимо попередньо брати передоплату з покупця за доставлення товару в обидві сторони.

Стаття розміщена на правах реклами.