додому суспільство Розповісти про проблеми, конфлікти та складнощі можна, зателефонувавши на телефон довіри

Розповісти про проблеми, конфлікти та складнощі можна, зателефонувавши на телефон довіри

860

Непорозуміння в сім’ї, конфлікти з оточуючими, внутрішній дискомфорт – з такими проблемами найчастіше звертаються тернополяни у міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Чимало проблем можна вирішити завдяки звичайному спілкуванні, наголошують психологи. Якщо ж ви у важкій життєвій ситуаціїа а вислухати нікому  – телефонуйте на “номер довіри”  43-31-00. Тут завжди будуть раді розділити переживання і проблеми.

Часто проблеми у сім’ї переходять на оточення, наголошують психологи. Так буває, якщо не вистачає спілкування. Людина замикається в собі, перестає помічати своїх близьких, стає байдужою. Рецепт лікування, насправді, дуже простий, кажуть фахівці. Говорити одне з одним хоча би раз на день, замість просто слухати і бездумно кивати головою – чути.

Ірина Лясковська-Бекесевич, провідний спеціаліст Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: “Змусити себе виділити півгодини на спілкування. Не зважаючи ні на що. Просто, коли всі прийшли, зібратися рзом і поспілкуватися. Це може бути навіть коли мама чи тато готує ту саму вечерю, але просто щоб діти не були в різних кімнатах, а разом з ними і розказували про те, як пройшов у них день.  Навіть якщо є маленька дитина, якій, наприклад, 5 років, то навіть її треба вислухати, бо для неї її емоції є важливими”.

Одна із проблем сучасного світу – віртуальне спілкування. Психологи наголошують, соцмережі не замінять живої розмови. А найважче доводиться дітям, бо знайти друга у соцмережах значно простіше, ніж в реальному житті.

Ірина Лясковська-Бекесевич, провідний спеціаліст Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: “Коли людина, особливо підліток, виходить у реальний світ, то у неї не виходить відразу знайти спільну мову з іншими, навіть зі своїми однолітками, то знову ж таки в дитини виникає страх, почуття образи, бо її не розуміють. В дитини виникає не бажання переборювати цю проблему, яка перед нею постала. І поступово така молода людина замикається в собі”.

Лише від батьків залежить, якою виросте їхня дитина. Психологи радять звертати увагу на все, що вона розповідає. Часто про свої проблеми дитина говорить у третій особі. А ще не можна забувати, людина, яка біля тебе, не залежно від віку і статі – це особистість, яка має свої погляди на життя, принципи і переконання, емоції та смаки. А внутрішній комфорт багато у чому залежить від кола спілкування.  Бо заводити дружбу треба там, де вас поважають, вислуховують думку і навпаки необхідно уникати тих людей, які нав’язують свої переконання, які ставлять свої інтереси вище, ніж інших. Якщо ж спілкуватися немає з ким, якщо навколишні вас не чують, то є люди, які готові завжди вислухати і підтримати.

Ірина Лясковська-Бекесевич, провідний спеціаліст Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: “Є штат психологів, чергують не одна людина, а кілька людей. Телефон довіри працює з 8:30 до 17:15. Піднімає телефон людина і каже: “Телефон довіри. Слухаю вас”. І відразу можна говорити. Якщо є дуже-дуже велика потреба, то наш центр може зідйснювати індивідуальні консультування. Людині просто треба підійти сюди до нас на офіс, домовитися із психологом і психолог буде індивідуально спілкуватися з людиною”.