додому здоров'я Різка зміна погоди найбільше впливає на літніх людей

Різка зміна погоди найбільше впливає на літніх людей

703

 

Ще у неділю на Тернопільщині було -15, а завтра синоптики прогнозують плюс п'ять. Різка зміна погоди негативно впливає на здоров'я та самопочуття. Особливо страждають люди з серцево-судинними захворюваннями, хворі на цукровий діабет та літні люди. Молоді та здорові також відчувають різкі перепади температури. Як захиститись від погодніх примх знає наш кореспондент Юлія Судомир.

Загальна слабкість, нервозність та сонливість, а ще загострення хвороб – різка зміна погоди негативно впливає на самопочуття та здоров'я людей. Переважна більшість людей від погоди залежна, кажуть лікарі, проте є і такі, які змін абсолютно не відчувають.  

Тернополянин: "Чесно кажучи, взагалі ні. Я люблю і холодну погоду, і теплу, і намагаюсь радіти будь-якій з них. І думаю, що це всього-навсього якась відмазка, щоб коли хтось має поганий настрій чи йому щось не вдається в життю зіпхати на те, що от сьогодні впав дощ і в мене сьогодні погана погода. Вся справа не в дощі чи теплі, а в настрої людини, її заряженості і налаштованості".

Тернополянка: "На мене впливає холодна погода на моє самопочуття. В мене проблеми з бронхітом і на мене це погано впливає така погода, на моєму самопочутті. Починає насправді дуже сильно боліти горло, голова. На настрої це ніяк не відображається, тому що я по життю позитивна людина і намагаюся завжди усміхатися яка б це погода не була".

Статистика свідчить, що жінки більше, ніж чоловіки, чутливі до зміни погоди. При цьому, 80%  метеозалежних – це літні люди. Страждають від різкої зміни погоди і молоді тернополяни.

Галина Зот, завідувач інформаційно-просвітницького відділу КУТОР "Центр здоров'я": "В першу чергу це люди страждають, які мають проблеми з якимось серцево-судинними захворюваннями. Наприклад, ішемічна хвороба серця ,гіпертонічна хвороба, люди, що перенесли інсульти, інфаркти, люди, які мають вегето-судинні дистонії, але не тільки такі люди, а й люди з іншими захворюваннями, наприклад, легеневими якимось проблемами. Наприклад, хронічні бронхіти, асматичні бронхіти, бронхіальна астма, си люди, які мають захворювання кістково-суглобового апарату – це остерохондрози, чи хронічні радикуліти, чи артрити".

Різка зміна температур, а відповідно і тиску, негативно впливає на здоров'я та самопочуття. Сидіти вдома і перечікувати негаразди лікарі не радять. Прогулянки на свіжому повітрі принесуть тільки користь, адже регулярне та помірне фізичне навантаження підвищує імунітет. Особливу увагу потрібно приділити харчуванню. На жирну їжу та алкоголь – табу.

Галина Зот, завідувач інформаційно-просвітницького відділу КУТОР "Центр здоров'я": "Збільшити, наприклад, прийом вітамінів, а вітаміни це в нас є, які ми заготовили ще з осені. Наприклад, наша квашена капуста, можна нею скористатися, там багато всяких вітамінів, в тому числі і вітаміну С. Це гарбузи, які ми заготовили, овни свіжі, їхх можна з'їсти і зщ салатом, і з кашою, селера, петрушка. Ну і є такі любителі м'яса, які без нього не можуть обійтися ні дня, краще такі нежирні сорти м'яса ,це може бути курятина, може бути телятина, чи гов'ядина, чи може бути риба, молочно-кислі продукти".

А ще під час погодніх перепадів варто вдосталь спати, як мінімум 7-8 годин на добу. І тоді зміна погоди, якою б різкою вона не була, пройде для вас непомітно.