додому суспільство Рідиною від кліщів парки цього сезону не обробляли, бо нема грошей

Рідиною від кліщів парки цього сезону не обробляли, бо нема грошей

532

18 випадків хвороби Лайма від початку цього року зареєстрували на Тернопільщині. З настанням тепла люди все частіше звертаються до медиків через укуси кліщів. Маленькі і непомітні, вони дуже небезпечні для здоров'я. Найгірше те, що інкубаційний період хвороби Лайма може тривати до кількох років, а захворювання – дати серйозні ускладнення. Аби кліщів поменшало, парки у Тернополі обробляють спеціальними розчинами. Займається цим комунальне підприємство "Профілактична дезінфекція". Поки що ці роботи не проводять – нема грошей.

Боротьба з кліщами – робота нелегка і потребує як фіхівців відповідної кваліфікації, так і грошей, розпровідає директор Тернопільського обласного комунального підприємства "Профілактична дезінфекція".

Ігор Мяковський, директор Тернопільського обласного КП "Профілактична дезінфекція": "Потрібно скошувати траву, обов'язково кущі підрізати. Тоді проводиться обробка і тоді можна сказати 90%-й ефект буде належної роботи. Залучається в нас біля 30 працівників, ми домовляємся з міською владою, щоб був підвіз води завжди. Це іде як пушка, як гідравлічний розпилювач. Ми стараємся вибирати переважно або ранковий час до сходження роси, або вечірній час".

Засобу, який би був абсолютно безпечним для людей і при цьому вбивав кліщів, нема, тому для окроплення міста обирають такий, який найменше шкодить городянам. Скарг від людей не було, а от ефективність щодо кліщів – стовідсоткова. З обробленої території вони зникають за добу.

Ігор Мяковський, директор Тернопільського обласного КП "Профілактична дезінфекція": "Намагаємся дотримуватись техніки безпеки, і вибирати такий препарат, який би максимум оберігав людей від реакцій, навіть алергічних, тому що це, все-таки інсектицид. Даний інсектицид 4 класу токсичного, тобто помірно шкідливий для людей. Ну, але, наприклад, як ми знаєм, кожна людина індивідум і реакцію передбачити неможливо".

Алергія на препарат від кліщів зараз неможлива в принципі, бо парки Тернополя цього сезону ними не обробляли – грошей нема, кажуть у комунальному підприємстві "Профілактична дезінфекція". Тому кліщів цьогоріч значно побільшало. Про це свідчить і кількість вкушених ними людей, які звертаються за медичною допомогою, і вже 18 зареєстрованих цьогоріч в області випадків хвороби Лайма.

Багато хто думає, що кліщі паразитують на деревах, проте це найпоширеніша помилка. Їх територія – не більше півтора метра від землі. Тому, збираючись на прогулянку, обов'язково потрібно пам'ятати про закрите взуття.

А ще, вирушаючи у парк, чи до лісу не забудьте про відповідний одяг. Він має бути легким, але максимально закритим. Кліщ кусає безболісно, оскільки разом зі слиною вводить речовину, яка знечулюює. Біль з'являється через кілька годин. Тому дуже важливо відразу ж після прогулянки докладно оглянути себе. Парків чи інших зон зелених насаджень без кліщів у Тернополі практично нема, кажуть у комунальному підприємстві "Профілактична дезінфекція". Тому обережними потрібно бути всюди.