додому духовність Релігійна громада села Лішня Кременецького району перейшла з Московського до Київського патріархату

Релігійна громада села Лішня Кременецького району перейшла з Московського до Київського патріархату

834

vlcsnap-2014-09-16-15h18m34s152Перша за 23 роки незалежності України літургія українською мовою. Громада села Лішня Кременецького району стала однією з трьох релігійних громад Тернопільщини, які  більше не підпорядковуються московському патріархату, і таким чином підтримала хвилю переходу з Московського до Київського патріархату, яка прокотилась країною.

Ніхто із старожилів села Лішня не може пояснити, як сталося, що у новозбудованій церкві, яку зводили усім селом, почав правити священик української православної церкви московського патріархату. Повернути храм у власність громади намагалися 23 роки. Останньою краплею стали події в Україні.

– Росія що проти нас робить – воює. І люди все одно добивалися української церкви. Батюшка казав, що навіть написано «Отче наш» по-українськи.

Мешканці села зібрали підписи і пішли до старости за ключами. Той спершу опирався, та ключ від храму таки віддав. Священика з Почаєва, який відмовився перейти під іншу юрисдикцію, замінив інший, якого у селі знають і поважають, адже духівник розбудував капличку на джерелі святої Анни, де на молебні збиралося багато людей.

– В селі ми не мали змоги служити в цьому храмі, хоча була домовленість ще в 1994 році про почергове богослужіння. Але московський патріархат не допускав в храм. Він казав, що тут є приміщення старе, якщо маєте бажання – можете там обладнати капличку, але в храм нас не пускали. Навіть якщо відбувалися чи похорон, чи хрестини, ми це мусили здійснювати або тут на порозі храму, або в домах, – розповів протоієрей Андрій Любунь.


Для громади села перша літургія рідною мовою стала справжнім святом. Раніше, пригадують мешканці, на службу у церкву приходило кілька бабусь. Тепер – храм переповнений. Підтримати громаду села приїхали і люди з найближчих населених пунктів. Очолив літургію Архієпископ Тернопільський, Кременецкий і Бучацький Нестор.

– В такий відповідальний момент, коли громада зробила такий чіткий, рішучий крок, то звичайно, як Архієрей, я маю бути разом з людьми і я щиро вірю, що наша щира молитва почута Господом і дасть і цій громаді спокій, і іншим громадам дасть сміливість, щоб теж здійснити такий крок, – каже Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ Київського патріархату Високопреосвященний Нестор.