Регіональний штаб блокади торгівлі з окупантами створили у Тернополі. До нього увійшла більшість громадських організацій міста. Штаб знаходиться у Тернополі, за адресою Франка 12/22 у приміщенні офісу “Автомайдану” та діятиме, допоки керівництво держави не прийме закону про окуповані території.
Ситуація навколо розгону торгівельної блокади у зоні АТО продовжує залишатись напруженою, розповідають громадські активісти. Зокрема, зафіксовані факти затримання колони ветеранів війни та діючих військовослужбовців. Місцеві правоохоронці навіть попросили у свого командування дозволу стріляти на ураження.
– Через усі блокпости, де присутні представники поліції зі всієї України, пересуваються хлопці безперешкодно. Всі конфлікти, які там з’являються, це результат зустрічі з поліціянтами Донецької області. Наші народні депутати з’ясували, що жоден інший підрозділ нічого не знає про якийсь наказ антитерористичного центру про заборону пересування в зоні АТО громадян інших областей України крім Донецької і Луганської. Це виключно вигадка і незаконний наказ, виданий персонально Аброськіним, – розповідає член ГО “Об’єднання “Самопоміч” Віталій Фидрин.
Не дають вільно пересуватись зоною АТО та влаштовують провокації поліцейські із сепаратистськими настроями. Саме ті, які у 2014 році здавали агресору без бою українські міста, впевнені громадські активісти.
– Як ми почали проїжджати місто Краматорськ, я зрозумів, що це дуже серйозно. І своїм хлопцям, які були в бусі, я не сказав, а наказав дивитися уважно за руками. Коли відкриваються дверцята, коли відкриваються бардачки, щоб нам щось не підкинули. Тому що були такі випадки, що рука поліціянта засовується в бардачок, звідти випадає 2 патрони. І потім у волонтерів получаються проблеми, – розказує координатор волонтерської групи “Схід та Захід єдині” Василь Конько.
– Пакети. Він іде зверху прозорий, всередині 6 салфеток, 2 шприци знеболюючих, пластіковий пінцет, скальпель і одноразовий халат. Такі пакети просто розривалися і це все викидалося. Хоча це на нулях, в першу чергу, поки надати першу медичну допомогу, вони дуже важливі. Їх не так багато і ми кожного пакета цього цінуємо, – додає волонтер Алла Борисенко / Чонгар/.
Реакцією тернополян на силовий розгін блокади стало створення регіонального Штабу блокади торівлі з окупантами.
– Вчора було перше координаційне засідання. Долучилися фактично всі громадські організації активні Тернопілля. Домовилися, що цей Штаб буде без прапорів. Тому, головна мета Штабу. Перше. Це надання достовірної і оперативної інформації, тому що ми маємо координацію з центральним Штабом блокади, з тими хлопцями, які вже знаходяться на блокпостах, – говорить керівник ГО “Об’єднання “Самопоміч” Андрій Грицишин.
І хоча 15 березня Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення, активісти наголошують, що воно не є крапкою у блокадній історії.
– Для чого Штаб, якщо вже було рішення РНБО? Ми зразу хочемо сказати вам доки ми будемо займатись цим. Доки не буде закону про окуповані території. Тому що рішення РНБО сьогодні є – завтра немає. А має бути закон прийнятий про окуповані території. Ми дійсно підтримуєм населення патріотичне, яке там залишилось на території ОРДЛО і передаєм їм, а воно є дійсно, ми їм гуманітарні вантажі через Червоний хрест, ми всі будемо пропускати через блокпости, – каже голова тернопільського осередку ВО “Автомайдан” Ігор Василів.
Також Штаб займеться організацією поїздок на українських схід для охочих мешканців області, та збором продуктів та фінансової допомоги для блокадників.
Контактні телефони штабу: 067 352-77-11; 067 761-10-11.
Для всіх, хто хоче допомогти, публікуємо реквізити: Картка ПриватБанку 5168742355050943. Отримувач Кулик Юрій.