додому духовність “Радуйся, благодатна, Господь з тобою”. Християни східного обряду святкують Благовіщення

“Радуйся, благодатна, Господь з тобою”. Християни східного обряду святкують Благовіщення

985

vlcsnap-2016-04-07-15h42m48s997“Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься”. Такі слова сказав Архангел Гавриїл непорочній Діві Марії у день, який ми зараз називаємо Благовіщенням. Християни східного обряду відзначають його 7 квітня. Саме слово “Благовіщення” говорить про благу вість, добру новину, що Марія з Назарету єдина, вибрана серед усіх жінок стати Божою Матір’ю.

Благовіщення – це день, коли людство в особі Діви Марії дізналося від Архангела Гавриїла про народження в світ Спасителя. За переказами, в руках Архангел тримав білу лілію – символ чистоти і непорочності. Натомість Бог через Свого посланця отримав благу звістку від Діви Марії про те, що вона з радістю і смиренням приймає це Боже Благословення.

– Благовіщення тієї, котра принесла нам той дар Божого сина, Марії, Богородиці. Ісус Христос живий є в кожному з нас, і коли Христос живий в кожному з нас, в ньому ми бачимо той образ Божий. В ближньому бачачи той образ Божий, маємо шукати як ближньому, так як Марія Богові, сказала “Так”, так само ми ближньому у всякому йому добрі, його потребі маємо шукати, аби сказати йому “Так”. Аби відкрити до ближнього своє серце, так як Марія відкрила до самого Господа, – розповідає адміністратор парафії Різдва Пресвятої Богородиці (Великі Гаї) отець Роман.

Благовіщення стало для Марії початком довгого шляху слідування за Господом. Не лише до його смерті на Хресті/ Богородиця стає матір’ю церкви, матір’ю кожного з нас, приймаючи нас за своїх дітей. Благовіщення називають початком начого спасіння. Бог стає людиною заради того, щоб ми, діти людські, стали дітьми Божими.

– Нехай те свято доброї надії, доброї звістки, Благовіщення, буде святом для кожного християнина, для кожного українця, святом віри в те, що з нами є Бог, в те, що правда – восторжествує в нашому житті особистому, в житті суспільному нашому. І дивлячись в обличчя один одного – українця, брата, ми будемо бачити водночас і Христа, – каже отець Роман.