додому Новини Прийняті антикорупційні закони дають можливість контролювати чиновників, суддів і прокурорів

Прийняті антикорупційні закони дають можливість контролювати чиновників, суддів і прокурорів

558

vlcsnap-2014-10-14-16h20m34s182Прийняті сьогодні Верховною Радою України антикорупційні закони дають можливість контролювати всіх чиновників, суддів і прокурорів. Це декілька кроків вперед в реальній боротьбі з корупцією, вважає народний депутат України Михайло Апостол. Народні обранці також позбавили сьогодні прокуратуру функцій загального нагляду. Прокуратура втратила право втручатися у цивільне життя, чинити вплив на громадян та бізнес.

Згідно з прийнятими антикорупційними законами, каже народний депутат Михайло Апостол, офшорна ера в Україні закінчилася, кожен чиновник тепер буде як на долоні. Всі рахунки, власність, компанії розкриють, а тих хто незаконно ними володіє, притягнуть до відповідальності.

– Це, фактично, національний антикорупційний кодекс, який передбачає запровадження процедури моніторингу життя державних службовців першої-третьої категорії. Що це означає? Це Міністри, це Прем’єр-міністри, передбачене запровадження моніторингу життя прокурорів, суддів та інших високопосадовців, які сьогодні є при владі. Відбудеться також процедура розкриття всієї інформації щодо власності державних службовців, суддів, прокурорів та їх родичів. Мова йде про розкриття права власності як на суб’єкти підприємницької діяльності, так і на об’єкти нерухомого майна, – розповідає народний депутат України Михайло Апостол.


Прийняли сьогодні народні депутати й закон про прокуратуру.

– Це повне скасування функцій прокуратури щодо нагляду за додержанням застосування законів, так званий загальний нагляд. Такий нагляд буде здійснюватися іншими контролюючими органами. На жаль, не вдалося прийняти закон про визнання ОУН-УПА – воюючою стороною у Другій Світовій війні. В принципі, вже бракувало голосів. Але в зв’язку з тим, що біля Верховної Ради почалися надзвичайно серйозні провокації. Я думаю, і це не тільки моя думка, ці провокатори скоріше всього були тут, що ці антикорупційні закони були не прийняті, – каже Михайло Апостол.