додому Головні Пропозиції змін до формування плану територіальних громад Тернопільської області презентували у ОДА

Пропозиції змін до формування плану територіальних громад Тернопільської області презентували у ОДА

747

vlcsnap-2016-07-13-17h21m11s257Пропозиції змін до перспективного плану формування територіальних громад Тернопільської області на період 2016-17 років презентували сьогодні у обласній державній адміністрації. Після його затвердження новостворені громади покриють усю область.

Тернопільщина досі займає перше місце в Україні за кількістю створених об’єднаних територіальних громад. Таких, згідно перспективного плану, затвердженого у грудні минулого року, є 26. Вони вже пройшли необхідні юридичні процедури і повністю функціонують.

– Цей план був вже сформований і затверджений фактично під 26 громад, які були утворені в минулому році і вже пройшли відповідні вибори. Він не накривав всієї області Тернопільської по формуванню громад, як було сказано 27% Тернопільської області, – розповідає заступник голови Тернопільської ОДА Олег Валов.

Тож цього року потрібно внести зміни у перспективний план, аби покрити всю область і дати можливість сформуватися новим громадам. Для цього із населенням області працюють спеціальні робочі групи. Вони пояснюють їм увесь процес, аби ті змогли добровільно об’єднатись згідно з визначеним планом та розробляють пропозиції змін до нього. Переважна більшість існуючих громад не проти долучити до себе нові території та розширитись.

– В цілому в нас вийшов перспективний план, який включає 49 громад з урахуванням 26 існуючих, ми утворюємо ще 23 нові громади, – говорить  начальник управління містобудування та архітектури ОДА Володимир Харченко.

– Якщо колись один з меседжів був формування, просто формування громад, і задача була сформувати якомога більше, щоб був якийсь результат і мати якусь, можливо, практику і роботу, то на сьогоднішній день ми займались тим самим методом, тим самим шляхом, але вже з урахуванням відповідної методики щодо формування тих громад, – каже Олег Валов.

Методика передбачає практичні поради, як формувати громади, аби вони стали реально потужними. До прикладу, минулого року виникали громади малі – від 2 тисяч населення і великі, які мають понад 30 тисяч. Практика показала, що найбільш ефективними були об’єднання, де понад 10 тисяч людей.

– Назвати дієздатною громаду чисельністю 2200 дуже складно, тому що пораховано, що громада щоб мала школу на 300 учнів і садок на 150 учнів, відповідно, дохідну базу. Необхідно, щоб така громада мала населення хоча би 10 тисяч, – додає Володимир Харченко.

Новостворений перспективний план у майбутньому ще мають обговорити з місцевими депутатами та винести на сесію обласної ради. Згодом його розгляне Кабінет Міністрів України.