додому суспільство Професія епідеміолога – важка, важлива та цікава

Професія епідеміолога – важка, важлива та цікава

741

Професія епідеміолога – важка, одночасно важлива та потрібна. Про це говорили сьогодні під час урочистостей з нагоди професійного свята – Дня працівників санітарно-епідеміологічної служби України, так думають і самі епідеміологи. Більше 70 кращих працівників санепідслужби області нагородили грамотами та подяками.

Понад 30 років присвятив роботі в санітарно-епідеміологічній службі Сергій Трубіцин. Спочатку в Заліщицькій районній санепідстанції, а згодом очолив Кременецьку районну СЕС. За час роботи чоловіку найбільше запам'ятались кілька випадків, зокрема, коли у 1987 році на Кременеччині зареєстрували різке підвищення захворюванності на кишкові інфекції.  

Сергій Трубіцин, завідувач Кременецьким міжрайонним відділом ДУ Тернопільського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України: "І серйозна комісія приїжджала, працювали багато і досвід тієї роботи показав, що я багато чого не знав ще. Але я, побачивши, як працюють, перейнявши досвід, його використовував. І після того в Кременецькому районі жодного епідускладнення не було. Тому що це були проблеми, але був і великий урок як для працівників так і для мене як для керівника і для лікаря".
 
Як не крути, каже лікар з майже 30-річним стажем роботи Богданна Козяр, та робота працівників санепідслужби – допомогати людям. І хоч найбільше жінка працює з цифрами, підсвідомо розуміє, що за ними – діти та дорослі тернополяни.

Богданна Козяр, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Тернопільського міського відділу ДУ Тернопільського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України: "Нашу роботу оцінити важко. Якщо ми, наприклад, попередили якийсь спалах, його не видно, і ми гордимось цим, що не допустили цього спалаху, але нашої роботи так яскраво не видно. Тільки ми про це знаємо, що вдалось попередити спалах чи якісь інші групові захворювання".

Профілактика інфекційних захворювань – першочергове завдання щоденної роботи лікарів-епідеміологів, розповідає керівник міського управління Санепідслужби Євген Безрукий.

Євген Безрукий, начальник Тернопільського міського управління ДУ Тернопільського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України: "Робота дуже відповідальна, тому що населення міста є дуже велике, колектив у нас не такий великий, в нас відбулось таке невелике реформування, скорочення людей,  і тому ми в такому посиленому варіанті змушені працювати, щоб виконувати закон України "Про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення, у відповідності до якого ми здійснюємо свою діяльність".