додому Новини Проекти, які відповідають світовим цілям сталого розвитку, готували на SDG-хакатоні у Тернополі

Проекти, які відповідають світовим цілям сталого розвитку, готували на SDG-хакатоні у Тернополі

1273

Усього 24 години для створення ідеї, її опрацювання та презентації готового рішення мали учасники хакатону, який відбувся у Тернополі. Айтішники за добу повинні були вигадати та створити програму чи додаток, який би допомагав  покращувати освіту, медицину, розвивати місто. Головна умова – усі проекти повинні відповідати світовим цілям сталого розвитку.

Ця команда працювала над розробкою навчальної програми, яка включає функцію для незрячих осіб. Уночі вони не спали – працювали над своїм проектом. За лічені години до презентації усе перевіряють та обговорюють, як представлятимуть свій доробок.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: “Файне ІТ” – освітня зустріч із такою назвою відбулась у Тернополі

– Додаток для навчання, наразі він написаний лише про українську мову. Його можна буде добавити і використовувати в різних галузях навчання, це може бути як історія, як математика, іноземна мова. Цей продукт також корисний, що якщо людина є незряча, вони можуть проходити ці матеріали в аудіоформаті, – розповідає учасник хакатону Віталій Лукаш.

Власний проект створює кожна із команд, яка бере участь у SDG-хакатоні. На створення ідей, їх опрацювання та створення рішення їм дається усього 24 години. Айтішники працювали над своїми проектами усю ніч і на ранок мають презентувати їх перед компетентним жюрі.

– Насамперед, вони працюють над ідеєю, ідеєю вирішення якоїсь тої певної проблеми. А потім вони власне імплементовують її в життя шляхом визначення технології, яку вони використають. А після того, вони створюють якусь технічну архітектуру, і вже приступають до створення цієї програми чи додатку мобільного, – розказує віце-президент зовнішніх зв’язків ГО “AIESEC” Андрій Насипаний.

Проекти, які допомагатимуть покращувати якість освіти, розвивати місто. Рішення, що впливатимуть на покращення у сфері охорони здоров’я, економії світових ресурсів. Усі ідеї повинні відповідати світовим цілям сталого розвитку. Готові проекти фахівці оцінюватимуть за кількома критеріями.

– Це є і актуальність ідеї, її необхідність нашому світу, це і відповідність цієї ідеї цілям сталого розвитку. Ми також відібрали з цих цілей кілька, які найбільш актуальні для України і для нас, для нашого міста. Це і критерії самого пооекту, тобто і архітектура, і як його просто організувати, і організація роботи самої команди, – каже керівник Тернопільського ІТ-кластеру Леся Козак.

Деякі проекти за їх актуальність журі відзначають ще до підбиття підсумків хакатону.

– Перехід, який міняє своє освітлення в залежності від того, чи є там люди, чи немає, чи є машини, які під’їжджають до цього переходу чи ні.  Це дуже хороший проект, і враховуючи як Нідерданди розвиваються в плані інфраструктури і автодору, там такий проект забрали би зразу, – впевнений ментор Остап Стець.

Всього у хакатоні взяло участь близько 70 людей. Такі заходи, важають організатори, допомагають розвинути ІТ в Тернополі. Та зацікавлюють цією сферою молодих людей.