додому культура Проблеми молодих українських митців обговорювали сьогодні у Тернополі

Проблеми молодих українських митців обговорювали сьогодні у Тернополі

740

Проблеми молодих українських митців обговорювали сьогодні у Тернополі. В рамках конкурсу духовно-мистецької творчості дітей та молоді імені святого Альфонса відбувся науково-методичний семінар, на який завітали гості з Польщі. Сам конкурс традиційно проходить у Тернополі в липні, цьогоріч він набув статусу Всеукраїнського за участі гостей з-за кордону. На майбутнє за підтримки міської влади йому планують присвоїти статус Міжнародного.

У конкурсі духовно-мистецької творчості дітей та молоді імені святого Альфонса беруть участь молоді поети, музиканти, художники та фотографи. Конкурс започаткували чотири роки тому. Цьогоріч свої творчі роботи представляли юні та молоді автори не тільки з різних куточків України, а й митці з Білорусі та Польщі. Науково-методичний семінар, який провели сьогодні, – добра нагода обговорити проблеми молодих митців, кажуть організатори. 

– Це є різні вікові категорії, бо конкурс охоплює категорії від 9-14, 14-18 років, 18-28 років, тобто дітей та молоді, ми хочимо хотіли б побачити різні форси роботи стосовно і цих вікових форм. Дуже важливе питання і реалізації цих проектів, бо сьогодні молодий митець, немаючи певних коштів, в якомусь плані є явна трудність видати книжку наприклад, чи організувати виставку, – розказує виконавчий директор Конкурсу авторської духовно-мистецької творчості дітей та молоді ім.св. Альфонса де Лігуорі Богдан Водяний.

Такі проблеми не тільки в Україні, розповідають гості з Кракова та Варшави. Сестра Отелія Пієрожек представляє спільноту сестер канонічок Святого Духа. Їхня спільнота бере активну участь у розвитку молодих митців, схожих конкурсів у Кракові чимало, і в останні роки все більше молодих талановитих людей беруть у них участь.  До Тернополя приїхали поділитись досвідом і перейняти більше українських традицій.

– Виявляється, що є велика зацікавленість нашими працями і нам подобаються українські роботи. Роботи схожі між собою, цікаво є як висвітлюють їх у нас і у вас, але є відмінності, є нові елементи, які появились цього року. Наша молодь цікавиться таким конкурсом, бо в польщі вони вже багато чого знають, але ще хочуть розвиватись. Вони цікавляться українськими роботами, – пластичними, мистецькими, – каже сестра-канонічка Духа Святого /Краків/ сестра Отелія.

Конкурс духовно-мистецької творчості, мета якого, – розкрити через мистецтво духовне бачення світу підтримує і влада міста. Цьогоріч обіцяють прикласти зусиль, аби конкурс став Міжнародним.

– Є у нас відкритий фестиваль європейський "Там де є благословіння", який ми плануємо перести у статус Міжнародного, цей конкурс також ми спочатку переведемо у стату Всеукраїнського, а потім Міднародного рівня. Фактично сьогодні він має рівень відкритого за участі гостей з-за кордону, а Міжнародний статус надає Міністрество освіти і вже тоді можна буде говорити про офіційну підтримку держави, – розповідає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.