додому Головні Представники Світового Банку розповіли у Тернополі про можливості енергозбереження

Представники Світового Банку розповіли у Тернополі про можливості енергозбереження

705

vlcsnap-2016-03-23-16h25m02s305Представники Світового Банку, а саме спеціалісти із Вашингтону, фахівці з Німеччини і з Австрії розповіли у Тернополі про можливості енергозбереження. Відповідно до представлених проектів, в бюджетних установах обласного центру, мова про школи, дитсадки, лікарні, можна скоротити використання енергоносіїв щонайменше вдвічі. Це десятки мільйонів гривень економії для бюджету міста. Сьогодні відбувся підсумковий семінар. Попереду, кажуть у міській раді – конкретні кроки до реалізації.

Півторарічна співпраця Тернопільської міської ради та Світового Банку щодо енергозбереження має продовження. Проект щодо створення енергозберігаючих компаній та необхідних фондів Світовий Банк починав у трьох містах – Києві, Кам’янці-Подільському і Тернополі. Зокрема, вивчали енергозатратність у бюджетних установах й можливість зменшення видатків за користування енергоносіями. Для продовження співпраці обрали наше місто. На підсумковому семінарі фахівці із Вашингтону, Німеччини і Австрії представили можливості втілення енергоефективності і способи фінансування проектів.

– Наша команда за багато місяців співпраці із вами уже розробила кінцеву пропозицію щодо того як буде працювати револьверний фонд енерго-сервісу у місті і також щодо бізнес-моделі, як працюватиме енергосервісна компанія в Тернополі, – говорить провідний спеціаліст з енергозбереження Світового Банку у Вашингтоні Фенг Ліу.

Відповідно до напрацювань, в бюджетних установах Тернополя, мова про школи, дитсадки, лікарні, можна скоротити використання енергоносіїв щонайменше вдвічі, це десятки мільйонів гривень економії для бюджету міста. Втілювати задум почнуть у освітніх закладах.

– В нас там порядка 80 шкіл і садочків в сукупності, тобто це реальна сума, де ми можем не просто там робити якийсь пілот, експеримент, на комусь тренуватися а охопити всі школи і всі садочки 100% і отримати ефект комплексний по місту. Якщо в нас освітня сфера витрачає в рік порядка 45-50 мільйонів гривень на заклади, на потреби енергоносіїв, тобто 45-50 мільйонів в загальному енерговитрати, то ми можемо скоротити цю суму в два рази. При тому якість послуг підняти, – розказує заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Для втілення проекту залучать інвестиції.

– Умовно кажучи інвестиції, які необхідно, це по європейських цінах в 1 квадратний метр треба вложити, опалювальної площі, треба вложити близько 110 євро, в гривнях це 3300 гривень для того, щоби повністю поміняти вікна в закладах освіти, повністю їх утеплити, покрівлі, мережі, встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміна обладнання на кухні, які енергоємні, тобто зробити повністю модернізацію наших закладів, – каже завідувач сектору з питань енергозабезпечення при управлінні ЖКГ, благоустрою та екології ТМР Павло Савечко.

Затрати на втілення проекту можуть окупитися вже за сім років, прогнозують у міській раді і кажуть, що після отриманих консультацій від Світового Банку щодо механізмів впровадження енергоефективності, готові до практичних кроків.

– Ми розумієм всі ризики і всі позитиви, які можуть бути від цієї роботи, готові брати їх на себе і бути сьогодні містом в Україні для того, щоб цей процес почати в Україні і бути прикладом для інших міст, де це можна реалізовувати, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.