додому суспільство Повністю завершити розробку Генплану міста влада планує до липня

Повністю завершити розробку Генплану міста влада планує до липня

551

Генеральний план міста презентували журналістам у Тернополі міський голова та начальники відповідних управлінь міськради. Йдеться про межі парків, історико-архітектурний опорний план, екомережі та інвестиційну карту. До кінця план ще не завершений, та це обіцяють це зробити міські урядники вже до липня цього року.

Генеральний план міста – це цілісна система документів, що складається з багатьох розділів і частин. І одна з них – історико-архітектурний план.

Василь Бесага, начальник управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міськради: "Для чого це все робиться? Для того, щоб визначити історичний ареал центральної частини, бо в принципі вона в нас основна зараз є, вона має свої охоронні зони, в межах яких є визначено чітко згідно будівельних норм щодо забудови, поверховості, а також стилістиці.  Конкретно є пам'ятки архітектури місцевого значення, також державного значення, вони захищені і мають свої охоронні номера. Ви теж можете переглянути і будете знали, що ми коруємся тид документом щодо реконструкції, забудови, а може навіть реставрації".

Ще одна частина Генплану – це парки та їх межі. Якщо кордони парків «Топільче», Національного відродження та імені Шевченка вже чітко задукоментовані, то робота над визначенням меж найбільшого парку Тернополя "Загребелля" ще триває.

Віктор Кібляр, начальник відділу земельних ресурсів Тернопільської міськради: "До кожному парку пройдена була державна експертиза, всі служби давали свої погодженні, не тільки міської ради, а й управління екології, Держкомзему і проводилась державна експертиза в місті Києві".

Олег Соколовский, заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради: "Ми одне із небагатьох міст, яке прийняло екологічну мережу і на даний час вона складається з 3 ядер. Це наша гордість саме цих 3 ядра, тому що ядро в екологічній мережі і створити не так просто. До прикладу, в місті Львові, які пробують тільки створити екологічну мережу, єдине ядро – це Стрийський парк. В нас їх 3. Які саме? Це Чагарі, тернопільські Чагарі, Загребелля і це Парк Національного Відродження. Це наша гордість, це основа екологічної мережі".

Крім історико-архітектурного плану, меж парків та екосистем міста також презентували інвестиційну карту Тернополя і відразу ж представили два проекти: багатоповерхове паркування на вулиці Спортивні та реконструкція двадцять першого будинку на бульварі Тараса Шевченка. Ці проекти запропонують приватним інвесторам.

Юрій Дейнека, начальник управління стратегічного розвитку Тернопільської міськради: "Однією із частин, які ми почали зараз не так давно робити – це електронна інвестиційна карта. Що вона собою являє? Рішенням виконавчого комітету від 3 квітня цього року було затверджено 26 об'єктів, з якими ми зараз, міська рада, буде працювати у 2013 і наступних роках, це інвестиційні об'єкти, які стосуються державних, муніципальних органів влади, комерційні структури і так далі, до яких залучене місто з метою удосконалення інфраструктури нашого міста".

Повне завершення Генплану, його презентацію й оприлюднення у міській раді планують на липень.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "На сьогоднішній день ми маєм готові затверджені наступні розділи: це історико-архітектурний опорний план, який визначає центральні частини міста і визначає ті території, які мають архітектурну і історичну цінність, на сьогоднішній день є затверджені і вже оприлюднені, тому що в нас всі сесійні рішення оприлюднюються як проекти, як прийняті рішення, це межі парків".

Докладно ознайомитись із Генеральним планом міста можна на сайті Тернопільської міськради.