Понад півсотні одиниць зброї та 14 тисяч набоїв здали мешканці Тернопільщини з початку березня. З 1 до 21 числа українські міліціонери проводили місячник добровільної здачі зброї. Тим, хто скористався цією можливістю, вдалось уникнути кримінальної відповідальності.
Незаконне зберігання зброї, боєприпасів, вибухівки – злочин. Відповідальність – кримінальна, від 3 до 7 років позбавлення волі. Від покарання звільняє добровільна здача зброї. Щороку українські міліціонери проводять місячник добровільної здачі зброї. Як показують підсумки, недаремно.
– З 1 до 21 на теренах області було здано 58 одиниць вогнепальної зброї, з них 35 – мисливська вогнепальна зброя, 22 одиниці, які знаходились в незаконному обізі, більше 14 тисяч боєприпасів до різної зброї і 26 пістолетів, в основному це газові пістолети і револьвери, – розповідає заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області Василь Облещук.
Проте добровільно здати у цей час зброю, мисливську вогнепальну, холодну чи газову – не означає обов'язково з нею попрощатись. Згодом, оформивши відповідні документи, її можна зареєструвати в особисту власність.
– Кожен громадянин, якщо він хоче на нарізну зброю, повинен мати 25 років, на вогнепальну 21 рік і для травматичної зброї 18 років. Приходить в органи внутрішніх справ, пише заяву, додає медичну довідку, довідку про проходження курсів щодо матеріально-технічної сторони зброї і правила поведінки з даної зброєю, дві фотографії. Ми проводимо спецперевірку і видаємо дозвіл на придбання зброї, – говорить Василь Облещук.
Здали немало, але не все, кажуть міліціонери. Місячники добровільної здачі минають, а в населення зброя, набої та вибухівка все ж залишаються.