додому суспільство Понад 800 аграріїв із усіх регіонів України з’їхалися переймати досвід на Тернопільщину

Понад 800 аграріїв із усіх регіонів України з’їхалися переймати досвід на Тернопільщину

682

Понад 800 аграріїв із усіх регіонів України з'їхалися переймати досвід на Тернопільщину. У Бучацькому районі на базі підприємства  «Бучачагрохлібпром» відбувся традиційний День поля. Це є добре спілкування і можливість почерпнути важливу інформацію, особливо у такий непростий для країни час, переконаний господар свята, Герой України Петро Гадз. Учасники зібрання зустрілися з провідними селекціонерами, оглянули поля та сучасну сільськогосподарську техніку. Говорили про наші втрати, можливості і Європейські ринки, які стають для українців доступнішими.

Бучацькі господарі показали багатопрофільне товариство, яке працює упродовж року. Тут займаються рослинництвом, тваринництвом, садівництвом, науково-дослідною роботою. Добре працює менеджмент і є результат.  

– Ми робимо Дні поля для того, аби показати, що на сьогоднішній день в наших умовах, в українських реаліях можна виробляти і збирати якісний продукт, хороші врожаї. І цей продукт будуть із задоволенням купувати у всіх країнах в світі, – розповідає Голова наглядової ради  сільгосппідприємства Петро Гадз.

Не обійшлося без політики. Як прожити без російського ринку? Провідні українські аграрії переконані: можна! Потенціал України великий. А родючі землі і помірний клімат дозволяють досягати добрих результатів. Закрилась Росія – відкрилась для співпраці Європа. Представник німецького підприємства міжнародного рівня, яке займається селекцією та вирощюванням насіння цукрових буряків, пшениці та ріпаку теж приїхав на День поля на Тернопільщину. З Бучацькими аграріями його підприємство єднає ваємовигідна співпраця і він переконаний в успіху.

– Если мы говорим,что здесь, в Бучаче 80 тонн можно убрать на поле, то это – рекорд. Вы обещали. Не все страны Европы могут такое показать. Это деньги. А Украине деньги нужны. Это товар, который много стоит, – говорить директор компанії "Штрубе-Україна" пан Луцеман.

Сільгоспвиробництво в нашій країні не надто підтримує держава. Обмаль грошей, багато ризиків. Таке витримують не усі, проте знаходяться люди, які працюють і вірять, що рано чи пізно, щось зміниться.

– Люди не кидають робочі місця. Вони працюють, як їм не важко. Треба, щоб держава лицем обернулась до науки. Сьогодні нам не треба дотацій. Треба, щоб ніхто не мішався, щоб не було тиску на сільське господарство, – вважає керівник агропідприємства Микола Люшняк.

Гроші люблять тишу, а одна із наймирніших професій – землероба потребує…

– Спокою. Ми  підлаштуємось під будь-яке законодавство. Нам не треба субвенцій у такий важкий час. Нам потрібні довгострокові кредити. Нам гроші треба позичити, – каже Петро Гадз.

Показали у Бучачі і диво-сад європейського зразка. Молоді агрономи демонстрували саджанці нового сорту, який голландський селекціонер довірив вирощувати тут. Українські яблука уже готові купувати Фінляндія, Норвегія і Англія. В Європі у попиті наше борошно, а полякам довподоби молоко. З таким потенціалом, переконані провідні вітчизняні аграрії, активізувавши внутрішній ринок, Україна здатна міцно стати на ноги.