додому суспільство Понад 80 ДТП, в яких майже 20 людей загинули, а більше 100...

Понад 80 ДТП, в яких майже 20 людей загинули, а більше 100 отримали травми, стались із початку року

674

Автомобіль – вже давно не розкіш, а таки засіб пересування. От тільки розроблений на благо людям, він часто забирає у них життя. 

Микола Ігнатченко, інспектор УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "За 5 місяців на дорогах Тернопільщини скоєно 82 дорожно-транспортні пригоди, де 19 чоловік загинуло і 104 отримали травми".

Причина тому – жахливі дороги, несправне авто, але найчастіше – самі водії. Боятися на дорогах треба не так тих, хто нещодавно сів за кермо, як водіїв, які свої можливості переоцінюють, каже водій з 16-річним стажем, а тепер інструктор з водіння Михайло Шмигельський. Адже безпека на дорозі має просту формулу – майстерність плюс здоровий глузд. Тоді впевненість водія матиме тверде підгрунтя.

Михайло Шмигельський, інструктор з водіння: "Мені відомо три способи, як розвинути таку впевненість. Перший – метод проб і помилок. Нікому не рекомендую, це дуже дорого і дуже небезпечно. Другий – метод роздумів. Дуже благородний, але затратний по часу і тому неефективний. Найкращий метод, який ми рекомендуємо, це вчитися з досвіду інших".

Вікторія Галас, водій-початківець: "Я прийшла, абсолютно нічого не знаючи. Ні як заводиться автомобіль, ні що там нажимати. Знала, що це тормоз, газ, а це якесь там щеплення".

Молода активна мама Вікторія Галас методу проб і помилок уникнула, свій час цінує, тому одразу схилилась до найефективнішого варіанту – взялась переймати досвід у професіоналів. Навчити їздити з розумом таких початківців, як Вікторія, можна навіть за кілька занять, каже Михайло Шмигельський. От тільки навчання має бути контраварійним.

Михайло Шмигельський, інструктор з водіння: "Взагалі страхи виникають через невпевненість. Якщо ви не відчуваєте свій автомобіль, не знаєте його можливостей, то відповідно ви ним не керуєте, ви просто їдете і надієтесь, що все буде добре. Але водію-професіоналу надіятися добре, але треба ще мати арсенал навиків, володіти технічними прийомами, які допомагають в аварійних ситуаціях уникати зіткнення і рятувати життя собі і іншим… Контраварійне водіння складається з контр-аварійне, тобто це контроль в аварійних ситуаціях над автомобілем".

Що таке контраварійне водіння тепер знає і тернополянка Вікторія. І не просто знає. Каже, що і вміє, бо подолала свій страх.

Вікторія Галас, водій-початківець: "Страх чогось невідомого. Тому що не знаєш, що тебе чекає, як себе поводити і що взагалі робити… Саме важливе, я поборола цей страх. Я перестала боятися автомобіля, це в першу чергу. Я перестала боятися сідати за кермо, їхати. Я перестала боятися світлофорів. Я отримала знання, розуміння і вміння, що є дуже важливо".

Як тільки цього навчаться усі водії, статистику аварійності вести не доведеться, погоджуються і правоохоронці. А починати треба якнайшвидше, переконане молоде покоління.

Степан, тернополянин:  – "Коли мені було 9 років, тоді я трохи побоявся, а тепер не боюся сідати за кермо.

– А скільки ж тобі зараз?

– Мені 10".