додому суспільство Польські старшокласники у Тернополі в рамках проекту Євросоюзу “Мій талант – моя...

Польські старшокласники у Тернополі в рамках проекту Євросоюзу “Мій талант – моя робота” пізнають українську культуру

679

Навчитись використовувати власний талант, пізнати культуру України і Польщі має на меті проект "Мій талант – моя робота" європейської програми "Молодь в дії". По десять старшокласників з України і Польщі зустрічаються у рамках проекту уже вдруге. Координатори кажуть: і користі і вражень від таких зустрічей – безліч.

Упродовж 7 днів польські старшокласники перебуватимуть у Тернополі. Програма зустрічей – багатогранна і різнопланова. Розпочали з української гулянки, а далі – спортивні змагання, майстер-класи з вишивання і зустріч із Вірою Матковською, ліплення із сольної маси, розфарбовування футболок і  створення малюнків на склі. Сьогодні гончарному ремеслу молодих людей навчає викладач Тернопільської художньої школи Юрій Іщук. Запитань багато і вражень не менше.

Роберт Зубік, учасник проекту:

– Як тобі у Тернополі?
– Чуюся дуже добре. Дуже задоволений.
– Друзів знайшов?
– Звичайно. Дуже задоволений, хочу пізнати культуру своїх сусідів і дуже з цього задоволений.

Моніка Бочара: "Розмовляємо з українцями, пробуємо розмовляти. Дуже нам подабається, маємо цікавий план і його реалізуємо".

Валентина Дмитренко, координатор проекту Євросоюзу "Мій талант – моя праця": "Молодь є дуже задоволена, бо всі вони вперше на Україні. Коли ми переїхали кордон, всі були такі здивовані, такі захоплені, бо вони приїхали до іншої держави. Їм всім подобоється Тернопіль, нам всім подобається Тернопіль. Чисте місто, дуже гарне місто. Ваше озеро – то взагалі ваша візитна картка. Єдине, що нам не сподобалося – це ваша дорога від Львова до Тернополя".

Сподобалась польським школярам і українська кухня.

Моніка Бочара, учасниця проекту: "Так, є трохи інша, ніж наша, але добра".

Моніка і Роберт у рідному місті навчаються виробничим професіям – слюсаря і фрезерувальниці, попри те мають намір опанувати і інше ремесло, яке дає поживу  душі і не тільки. Координатор проекту каже: учасники проекту отримають сертифікат європейського зразка. У минулому році після такого майстер-класу один учасник знайшов роботу, інший – продовжив навчання у вищому навчальному закладі. Та головне, чого добиваються ініціатори проекту – молодь різних країн спілкується у неформальній обстановці і знаходить спільну мову.

Святослав Абрам'юк, головний спеціаліст у спрвах сім'ї і молоді Тернопільської ОДА: " Це є програма, яку фінансує європейським союзом "Молодь в дії" і позитивно, що молодіжний центр праці налагодив таку співпрацю з польською стороною. Ми так говорили з польською стороною, що ми налагодимо співпрацю і з іншими країнами для того, щоб популяризувати Тернопілля і співпрацю між нашими країнами".

У п'ятницю, 14 червня, учасники проекту свої знання і вміння продемонструють на ярмарку, який розпочнеться о 15 годині на Козацькому острівку.