Українці активно відшуковують свої земельні ділянки у Публічній кадастровій карті України. З початку цього року відомості про земельні ділянки, що містяться в Державному земельному кадастрі – відкриті та опубліковані в мережі Інтернет. Щоправда, карта постійно оновлюється та поповнюється, як і сам кадастр, тому поки у ній можуть траплятись помилки. Фахівці кажуть, перевірити, чи правильно на ній нанесена ваша земельна ділянка, може кожен.
До Публічної кадастрової карти України занесені відомості про земельні ділянки, що містяться в Державному земельному кадастрі України. Тепер вони відкриті для всіх. Знайти карту можна на сайті Держземагенства України або його управлінь. Аби знайти на ній власну земельну ділянку, знадобиться її кадастровий номер. Якщо державний акт на землю був виданий до 2004 року, то кадастровий номер треба шукати в Довідці про присвоєння кадастрового номера. Якщо після 2004-го, то кадастровий номер можна знайти на зворотній частині державного акта.
Галина Кравченюк, нач. відділу державної кадастрової реєстрації Головного управління Держземагенства у Тернопільській обл.: "Ми вводимо кадастровий номер земельної ділянки в графу і натискаємо на лупу. При навявності даної земельної ділянки, програма нам показує, що ділянка за цим кадастровим номером з такою площею знайдена. Натиснувши збільшення, ми можемо побачити, як вона виглядає на публічній карті України".
Додаткові функції дозволяють побачити зображення з супутника. Поки публічна кадастрова карта постійно оновлюється, як і Державний земельний кадастр України.
Галина Кравченюк, нач. відділу державної кадастрової реєстрації Головного управління Держземагенства у Тернопільській обл.: "Визначені голубим кольором – це вже є приватизовані земельні ділянки. Там, де ще немає виділеного кольором, то це ділянки ще не приватизовані, або вони фактично ще не прив'язані. Тобто громадяни мають державні акти жовтого взірця, жовто-рожеві, які видавались нам в 90-х роках і не звернулись поки до нас для того, щоб ми могли визначити кадастровий номер і зареєструвати земельну ділянку".
Перегляд – не єдина можливість для користувачів. На карті можна знайти помилки: межі земельної ділянки можуть перетинатися з межами сусідніх ділянок, захоплювати дорогу чи водойму. Або ж там, де повинна бути ваша земельна ділянка взагалі немає. Не всі знаходять і свій кадастровий номер. Якщо таке сталося з вами, Публічна кадастрова карта України допоможе сформувати електронну заявку. В ній слід зазначити проблему, яка виникла, а тоді надіслати заявку на розгляд в органи земельних ресурсів.