додому політика Пленарне засідання сесії облради знову не відбулося через відсутність кворуму

Пленарне засідання сесії облради знову не відбулося через відсутність кворуму

629

Ані обласного бюджету, ані центру екстреної медичної допомоги, ані нового голови Тернопільської обласної ради. Призначене на сьогодні друге пленарне засідання 45-ї сесії облради не відбулося – в сесійній залі не було кворуму. Перший заступник голови Тернопільської обласної ради таку ситуацію назвав боротьбою за владу. Зовсім скоро все зміниться і рада запрацює, стверджували представники опозиційних фракцій, адже вступлять у свої повноваження 19 нових депутатів Тернопільської облради.

Початок пленарного засідання був призначений, як зазвичай, на 10 годину. Після реєстрації депутатів близько 10:30 з'ясувалось, що починати пленарне засідання не можна – сесія не правочинна, бо нема кворуму. Після наради голів фракцій стало відомо, що у найближчий час шістдесят один депутат у залі не з'явиться. Головуючий Сергій Тарашевський сказав, що про нову дату пленарного засідання повідомлять додатково. Керівник фракції Партії регіонів звинуватив фракції демократичних партій у зриві домовленостей створити центр екстреної медичної допомоги. Натомість "Свобода", УНП та "Наша Україна" говорили про необхідність введення нових замість вибулих депутатів Тернопільської облради.

Павло Федик, уповноважений фракції Партії регіонів Тернопільської облради: "Абсолютно розуміючи і підтримуючи важливість введення депутатів і підтримуючи, власне кажучи, це рішення введення депутатів, ми завжди про це говорили, я би хотів спитатися у вас, шановні колеги, і саме важливе, я би хотів спитатися у наших виборців – скажіть мені, будь ласка, що важливіше для нашої області, що важливіше для наших людей – введення якоїсь кількості депутатів, чи забезпечення ефективого функціонування екстреної медичної допомоги?"

Перший заступник голови Тернопільської облради ситуацію, коли не відбувається вже не перше засідання сесії, вважає боротьбою за владу.

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської облради: "Все те, що ми зараз з вами чуємо і розуміємо підтекстом, що іде, продовжується боротьба за владу, за кількість депутатів у сесійній залі, за голову Тернопільської обласної ради, але шкода, що це все іде за рахунок бюджету нашої області і за рахунок коштів громади. Я минулого разу розповідав, скільки коштує нагріти такий сесійний зал – три дні він нагрівається, видати відрядження і організаційні моменти провести – це біля 10 тисяч гривень".

Представники "Свободи", УНП і "Нашої України" кажуть, що саме про інтереси громади Тернопільщини і дбають та запевняють, що найближчим часом Тернопільська обласна рада запрацює, бо до її складу увійдуть депутати, які впродовж останніх двох років не могли посісти свої місця у сесійній залі через бездіяльність Тернопільської обласної виборчої комісії. Повноваження усього її складу за систематичні та грубі порушення положень Конституції України і Закону ЦВК достроково припинила 11 лютого своєю постановою №28. Тепер новий склад Тернопільської обласної виборчої комісії має визнати обраними депутатами облради наступних у списку політичних сил замість тих депутатів обласної ради, які з різних причин склали свої повноваження достроково.

Марія Чашка, голова фракції ВО "Свобода" Тернопільської облради: "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" в обласній раді як і раніше готове надалі конструктивно працювати в сесійній залі, приймати важливі для області рішення, але ми мусимо також звернути увагу на те, що я переконана, що громада Тернопільщини хоче, щоб були відстояні такі інтереси, які вони делегували депутатам, коли їх обирали. Тому інтереси громади – перш за все. Громада визначилася, що Тернопільска обласна рада має бути у такому складі своїм голосуванням. Саме цього ми і добиваємося".

Володимир Болєщук, голова фракції Української Народної партії Тернопільської облради: "В обласній раді є коаліція, підписана угода між трьома опозиційними демократичними партіями – це "Свобода", "Наша Україна" і УНП – і ми сьогодні підтримуємо наших колег, наших партнерів по угоді про те, що громада обрала депутатів і ці депутати повинні служити тій громаді, власне, в сесійній залі своїм голосуванням проводити ту роботу, яку їм делегувала громада".

Степан Барна, позафракційний депутат Тернопільської облради: "Спільні дії опозиційних сил, які представлені у Верховній раді, дали свій результат і в результаті ми маєм ситуацію, що злочинна територіальна виборча комісія розпущена. Це принципова позиція. Позиція тепер наших опозиційних сил на рівні Тернопільської області – притягнути тепер до відповідальності тих людей, хто безпосередньо несе відповідальність за бездіяльність територіальної виборчої комісії, що депутати Тернопільської обласної ради в кількості 19 осіб протягом двох років не могли ввійти в свої повноваження".

Олександр Стадник, голова постійної депутатської комісії з питань бюджету Тернопільської облради: "Ми відповідальні за ці речі і вони будуть найближчим часом прийняті. Я хотів би, користуючись можливістю, десь, можливо, розуміння в людей, яким ми створили незручності неприйняттям бюджету і неприйняттям інших рішень, але ми переконані, що це в найближчому часі буде завершено, рада буде працювати, будуть заведені депутати і ми зможем приймати ті рішення, які потрібні громаді області".

Леонід Бицюра, голова постійної депутатської комісії з питань законності і правової політики Тернопільської облради: "Фактично своїм рішенням ЦВК вчора детально прописала процедуру наступних дій ТВК і Центральної виборчої комісії: 13 числа до 12 години суб'єктам виборчого процесу надано право надати свої пропозиції до оновлення складу територіальної виборчої комісії в Тернопільській області. Не пізніше, як 18 числа, 18 лютого, ТВК має прийняти рішення про введення-заміщення депутатів Тернопільської обласної ради замість тих, що вибули з тих чи інших причин. Якщо після 18 числа це рішення не буде прийнято Тернопільською окружною виборчою комісією, є всі передумови для того, щоб подібне рішення прийняла Центральна виборча комісія".