додому благоустрій Півмільйона гривень витратили цього року з міської казни на ліквідацію стихіних сміттєзвалищ

Півмільйона гривень витратили цього року з міської казни на ліквідацію стихіних сміттєзвалищ

638

Півмільйона гривень витратили цього року з міської казни на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ. Комунальники кажуть, там, де хочуть зекономити одні, платити мусять інші. Підприємці, нехтуючи правилами, викидають сміття в контейнери, призначені для мешканців будинків. Не менші проблеми і з будівельним сміттям. Одного із порушників міськраді вдалося знайти. На вулиці Чумацькій його зафіксувала вебкамера.

Одне із найбільш проблемних місць у Тернополі – вулиця Чумацька біля "ближнього пляжу" у Тернополі. Попалася на гарячому приватна тернопільська пекарня. На відео помітно, як за лічені хвилини контейнер для сміття майже повний. Водій про встеновлену камеру на вулиці Чумацька, мабуть, не здогадувався. Ролик з вебкамери передадуть в управління муніципальної поліції, де проведуть спеціальне розслідування. Класифікується це як адміністративне порушення, за яке грозить штраф.

Скільки коштуватиме підприємству "економія" на вивозі сміття скажуть згодом. Комунальники ж закликають усіх, хто незаконно викидав сміття на Чумацькій, більше цього не робити – там уже встановлена вебкамера. Але вулиця Чумацька у Тернополі не одна, стихійні сміттєзвалища раз по раз виникають і на інших вулицях.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Люди, наприклад, роблять ремонти, або підприємства роблять ремонти, але він не хоче платити гроші і це вивозити на Малашівське сміттєзвалище. Тому тишком-нишком їде, у нас є такі території: вулиця Спортивна, там постійно сміттєзвалище, це вулиця Галицька, Промислова. Є достатньо у нас територій, де час від часу виникають такі звалки. Рано чи пізно зловимо, і тоді все сміттєзвалише, не важливо, щоб він не викидав, біде все прибирати за свої кошти".

За порушниками слідкують муніципальна поліція та правоохоронці. Правила благоустрою кажуть, контейнери для сміття біля домівок тернополян – для мешканців. Підприємці угоди на вивіз сміття укладають окремо. Якщо ж ви вирішили зробити у квартирі ремонт, аби не порушувати правил, звернутися треба у ЖЕК.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Підійти в ЖЕК. Сказати, що я роблю ремонт і мені треба розмістити будматеріали, пісок, ще щось. ЖЕК покаже те місце, де це можна зробити. Його мають відповідно загородити і там розмістити пісок, щебінь і так далі. А відходи, то він має складати біля контейнерів, акуратно в мішках, попередивши при цьому перевізника. Перевізник приїжджає машиною і забирає. Ці мішки не повинні попадати в контейнер".

Такий вивіз сміття для тернополян входить в оплату за послуги. Якщо ж викидають меблі, сантехніку, то оплачувати доведеться окремо.