Пільга чи субсидія? Держава дала право українцям вибирати, якою саме знижкою на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальний та неопалювальний період їм користуватися. В департаменті соцзахисту населення Тернопільської облдержадміністрації кажуть: зараз в області є більше 90 тисяч субсидіантів і 250 тисяч пільговиків.
Зазвичай на літній період чимало сімей відмовляються від субсидій, бо їм у цей час вигідніше користуватися пільгами. Коли ж розпочинається опалювальний сезон, знову переходять на субсидії, кажуть в обласному Департаменті соціального захисту населення.
Та це досить індивідуально, бо і розмір пільги відрізняється, і кожну сім’ю, залежно від її складу, доходів в управліннях соцзахисту розглядають окремо. Тому, аби розібратися, коли вигідніше пільга, а коли субсидія, варто звернутися в місцеві управління соцзахисту.
– Зазвичай практика показує, якщо в сім’ї є один пільговик, то звичайно краще звернутися за субсидією. Якщо, наприклад, пільга поширюється на чоловіка, дружину і на їх неповнолітніх дітей, то звичайно, вигідніше буде оформити пільгу, – розповідає директор Департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський.
Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа та яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить .
– Це ветерани війни, багатодітні сім’ї, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, реабілітовані громадяни, діти війни, але в кожного є свій відсоток пільг. В когось 50, в когось 75, в когось 100 пільг, – каже Вадим Бярський.
Найбільшу 100-відсоткову пільгу отримують особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також ті, хто отримав інвалідність на війні.