додому Новини Перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб відкрили у Тернополі

Перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб відкрили у Тернополі

483
Перші в Україні. Імерсивний мультифункціональний хаб відкрили у Тернополі. Це місце дозволить розвивати цифрову освіту серед різних категорій населення. Хаб облаштували на базі Західноукраїнського національного університету згідно з вимогами безбар’єрності. Тут проводитимуть публічні зустрічі, конференції, уроки у віртуальних класах. Хаб використовуватимуть і для науки. Так, медики спільно із іншими фахівцями зможуть створювати програми та прилади для покращення реабілітації. Більше знає наша Юлія Пацкаль.
Навчатися, опановувати, створювати. Імерсивний мультифункціональний хаб відкрили у Тернополі. Це місце стане простором для навчання у сфері інновацій для різних категорій населення. Умовно кожен, не залежно від віку, зможе опанувати для себе нову професію за допомогою сучасного віртуального обладнання. Окрім таких уроків у хабі проводитимуть публічні зустрічі та інші події.

Володимир Труш, голова Тернопільської ОВА, коментує: “Це обладнання насправді на сьогодні унікальне. В Україні воно точно перше, не знаю, як по світу, але в Україні точно це вперше. І це підвищує рівень наших студентів. Це та ж сама цифрова безбар’єрність”.

Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції, додає: “Сьогодні цифрова грамотність є необхідною базовою навичкою. Ми будуємо найбільш зручну цифрову державу у світі і тому дуже хочемо, щоб громадяни користувалися тими цифровими послугами, які ми створюємо”.

Хаб оснащений сучасним обладнанням: планшетами, AR-гарнітурами, інструментом для виготовлення голограм та цифровими дошками. Реалізували такий простір для втілення цифрових ініціатив на базі Західноукраїнського національного університету. Ректорка навчального закладу Оксана Десятнюк каже, цей хаб – крок в майбутнє для освіти і науки.

Оксана Десятнюк, ректорка ЗУНУ, каже: “Це дасть можливість університету якісно реалізувати освітні програми, пов’язані з логістикою, транспортом, дизайном. З комп’ютерними інформаційними технологіями. Проводити наукові дослідження”.

Хаб облаштували згідно з вимогами безбар’єрності, аби кожен мав вільний доступ до освіти. Усі заняття тут будуть проводити безплатно.

Простір використовуватимуть також і для науки. Так, спільно із фахівцями медики за допомогою сучасного віртуального обладнання зможуть створювати програми та прилади для покращення реабілітації.

Реалізувала хаб команда Тернопільської обласної військової адміністрації на базі ЗУНУ за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Сisco System та Програми ООН в Україні. Про графік та список занять у просторі обіцяють повідомити згодом.