додому спорт Перша в історії тернопільського стадіону пряма трансляція гри за участю «Ниви» відбулась...

Перша в історії тернопільського стадіону пряма трансляція гри за участю «Ниви» відбулась успішно

642

2:3 – Тернопільська «Нива» програла ФК « Миколаїв».  Так завершився матч, який минулої п’ятниці транслювали у прямому ефірі на телеканалі «Футбол». Програш тернополян не зіпсував враження від гри. Матч видався видовищним. 5 голів, 3 з яких забили у перші 16 хвилин поєдинку. Кілька жовтих та одна червона картка, отримавши яку, тренер гостей  Олег Федорчук  додивлявся гру з трибуни.  Перша в історії тернопільського стадіону пряма трансляція гри за участю «Ниви» вдалась. І ті, хто її дивився, і ті, хто організовував трансляцію, без позитивних вражень не залишились.

Шеф-продюсер каналу «Футбол» та колишній спортивний журналіст каналу TV-4 Іван Гресько першу пряму трансляцію футбольного матчу за участю тернопільської «Ниви» ще перед початком гри не без хвилювання називав святом.

Іван Гресько, шеф-продюсер каналів "Футбол"  та "Футбол+": "Сьогодні на тернопільському стадіоні відбувається історична подія. Є кілька факторів, які ставлять цей футбольний матч на ряду з історією. По-перше, "Нива" повернулась до першої ліги. Тепер це Фавбет, Ліга1. Що для мене видається найбільш важливим, що сьогодні вперше в історії стадіону і тернопільського футболу відбудеться пряма трансляція футбольного матчу. Глядач зможе побачити "Ниву" в режимі зйомки 10 камер. Щось подібне, як він баче в чемпіонаті України гру київського "Динамо" донецького "Шахтаря" – лідерів українського футболу".

Офіційний мовник матчів Першої ліги канал "Футбол" для прем"єрної трансляції у новому сезоні поєдинок "Нива" – "Миколаїв" обрав не випадково. Найперше тернопільські футболісти повинні завдячувати своїм вболівальникам. За статистикою, цього літа саме Тернопіль та Миколаїв увійшли до трійки міст-лідерів, мешканці яких найбільше дивляться футбол.

Іван Гресько, шеф-продюсер каналів "Футбол"  та "Футбол+": "В Тернополі відбувається футбольний бум, футбольний ренесанс. Тернопіль повернувся до тих часів, коли на трибунах збиралось по 7, по 8, по 10 тисяч глядачів".

На матч тернопільської "Ниви" та "Миколаєва" продали 5 тисяч квитків. Тим, хто таки вирішив дивитись поєдинок по телевізору, роповідаємо: організація цього показу коштує майже 20 тисяч доларів. Найперше і найдорожче – аренда пересуваної телевізійної станції. 10 телекамер, спеціальні зони для флеш-інтерв'ю, місця для потужних мікрофонів. Загалом, аби трансляція вдалась, напередодні та під час гри на тернопільському стадіоні працювало півсотні фахівців. Сьогодні з 16 команд, які грають у "Фавбет Лізі 1" лише 5 мають стадіони, придатні до проведення прямих трансляцій. Тернопільський став шостим. Київські гості зробленим на стадіоні залишились задоволені.

Іван Гресько, шеф-продюсер каналів "Футбол"  та "Футбол+": "На стадіоні облаштували камерні майданчики, телевізійні платформи. На стадіоні облаштували спеціальну зону ПТС, підвели спеціальне живлення, спеціальні резерви підживлення. І на стадіоні в Тернополі є спеціальне освітлення, яке відповідає вимогам першої ліги".

Афтанділ Мдінарадзе, генеральний директор ФК "Нива": "Коли ми це починали робити, я навіть в кошмарному сні не уявляв, наскільки це дійсно буде важко. Коли багато скептиків говорили, що це не можливо за такі сроки, за такі терміни це зробити, я сміявся. Ну що тут такого. Приварити 5 платформ. Але з першої хвилини ми зрозуміли, за що ми взялись. Це надзвичайно важка робота. По-перше, все робилось на ходу. Проект на ходу, на ходу шукали метал, на ходу шукались виконавці. І справа не в тому, що хтось хотів, а хтось не хотів. Мало є професійних бригад, які можуть цю роботу зробити".

Складність підготовки не вплинула на якість, запевняли нас напередодні матчу. А трансляцію футбольного поєдинку у прямому ефірі фахівці одностайно називали серйозною додатковою мотивацією для гравців.

Іван Гресько, шеф-продюсер каналів "Футбол"  та "Футбол+": "В цьому питанні двох позицій бути не може. Це стовідсотково, коли футбольний клуб знає, що її гру показують на всю Україну, тренеру дуже легко мотивувати гравця".

Результат поєдинку "Ниви" та "Миколаєва" показав, що переконливішим у своїх мотиваціях виявився наставник гостей. Вже в післяматчевих флеш-інтерв'ю, тренери обох команд називали гру жорсткою та цікавою для глядача. Ігор Яворський говорив про помилки у лінії оборони "Ниви" та нарікав на суддійство. Олег Федорчук пояснював, як він зумів заробити першу у житті червону картку.

Ігор Яворський, головний тренер ФК "Нива": "Звичайно, хвилювались всі, тому що перший показ, дебют на домашній арені. Можливо це зіграло з деякими футболістами злий жарт. Я думаю, що досвідчені футболісти не повинні піддаватись емоціям, а повинні спокійно виконувати свою роботу на футбольному полі і виконувати ту установку тренера, яку вони отримали".

Олег Федорчук, головний тренер МФК "Миколаїв": "Ми бачили, як вчора до 12.00 горіли вогні на стадіоні, як ви готувались. Ми це бачили, ми трохи шоковані. Я сам живу у Києві. Як би Київ так готувався до Євро, то краще б провели. Як кажуть поляки, гратуляція перед вами. Я знімаю капелюха. Те, що я бачив 2-3 роки до цього і зараз. Це європейський стадіон і атмосфера просто фантастична".

Матч зіграно. Трансляція відбулась. І, не залежно від результату поєдинку, його учасники та організатори говорять про майбутнє. Київські гості ведуть мову про можливість трансляцій з тернопільського стадіону матчів Прем'єр Ліги та молодіжної збірної України. Господарі поля вірять у відродження у Тернополі серйозної футбольної інфраструкутури, появу кількості достойних команд та розвиток дитячого футболу.